$
שווקי חו"ל

מנכ"ל רובינהוד על ההחלטה להגביל את המסחר בגיימסטופ: "נאלצנו להגן על הלקוחות"

ולאד טנב הסביר כי הגבלת המסחר שהטילה אמש הפלטפורמה על המניות המככבות ב"מתקפת הצעירים" נובעת מהצורך שלה לעמוד בדרישות רשות ני"ע בארה"ב; הדגיש שאין לרובניהוד בעיית נזילות; לאחר תום המסחר אמש בוול סטריט הודיעה החברה כי תשוב ותאפשר רכישה של המניות, והן רשמו זינוק

חדשות חוץ 09:5429.01.21

מנכ"ל חברת רובינהוד, ולאד טנב, אמר שמהלך החברה אמש (ה') להפסיק לסחור במספר חברות שרשמו זינוק בעקבות "מתקפת הצעירים" בוול סטריט היה לטובת החברה ומיליוני משתמשיה. "על מנת להגן על החברה ולקוחותיה נאלצנו להגביל את קניית המניות האלה", אמר טנב בראיון ל-CNBC. לאחר תום המסחר חזרה פלטפורמת המסחר לסחור מחדש במניות כמו גיימסטופ ו-AMC, והן רשמו זינוקים.

 

טנב הוסיף כי "רובינהוד היא חברת ברוקראז', ויש מעלינו המון דרישות פיננסיות ורגולטוריות. ישדרישות מצד ה-SEC (רשות ני"ע האמריקאית) ועלינו להעביר כספים במסלקות. כמה מהדרישות האלה משתנות לא מעט בהתבסס על תנודתיות השוק והן עשויות להיות משמעותיות בסביבה הנוכחית שהינה לא יציבה, ומכילה המון פעילות סביב המניות האלה, שהפכו לוויראליות במדיה החברתית".

 

גיימסטופ גיימסטופ צילום: רויטרס

 

"מתקפת הצעירים" על מניות המושקעות בשורטים כבדים, ובראשן AMC וגיימסטופ, גרמו אתמול לירידה של 56.6% ו-44.3% בשתיהן בהתאמה לאחר שפלפטורמות כמו רובינהוד ואינטראקטיב הגבילו את המסחר בהן. אולם כאמור לאחר תום המסחר אמש בוול סטריט הודיעה רובינהוד כי תשוב ותאפשר רכישה של המניות. לפי הודעתה, "נמשיך לנטר את המצב ולבצע את ההתאמות הדרושות".בעקבות כך עלתה גיימסטופ בכ-60% ו-AMC - בכ-30%.

 

ולאד טנב ולאד טנב צילום: ויקיפדיה

 

 

במסגרת המהלך רובינהוד התירה ללקוחות למכור פוזיציות, אך לא פתיחה של פוזיציות חדשות. היא העלתה את דרישות ההון העצמי בחשבונות מסוימים אם היה סיכון שהלקוח לא יוכל לכסות הפסדים.

 

טנב הכחיש שיש בעיות נזילות בחברה, ואמר שרובינהוד השתמשה באשראי כאמצעי פרו-אקטיבי. "אנו רוצים להיות בעמדה שתאפשר ללקוחותינו להיות כמה שפחות מוגבלים, אך בהתאם לדרישות ולרגולציה. לכן השתמשנו בקווי האשראי האלה כדי שנוכל להגדיל באופן שקול את הכספים שעלינו להפקיד". ההחלטה של החברה התקבלה בזעם מצד לקוחותיה.

 

"ראינו עניין חסר תקדים (במניות) בעקבות העובדה שתחום הפיננסים הפך לרלוונטי חברתית, באופן חסר תקדים. כמובן שרובינהוד קיימת בשביל משקיעים פרטיים, וכואב לנו להטיל מגבלות, אך נעשה כל שביכולתנו לאפשר מסחר במניות האלה מוקדם ככל שניתן", נמסר מרובינהוד.

 


 

x