$
בורסת ת"א

מפתחת הרכבים העירוניים הישראלית יוצאת להנפקה בשווי עד 600 מיליון שקל

סיטי טרנספורמר, שמתמחה בפיתוח רכבים עירוניים בעלי יכולת שינוי מימדים, תנפיק בבורסת תל אביב; ברבעון הבא תנסה החברה לקבל אישור תקינה אירופית, שמתאים גם לישראל

תומר הדר 11:0024.01.21

חברת סיטי טרנספורמר הישראלית יוצאת להנפקה בשווי של 450 עד 600 מיליון שקל בבורסה בתל אביב, כך הודיעה הבוקר (א') החברה. 

החברה קיימת מספר שנים ומתמחה בפיתוח של רכבים עירוניים בעלי יכולת שינוי מימדים - כלומר הפלטפורמה של הרכב (השלדה) מאפשרת קיפול של הגלגלים לצורך חניה, מה שמקצר את אורכו של הרכב.

 

לפי הדיווח של סיטי טרנספורמר, היקף ההשקעה בחברה עד כה עומד על כ 35 מיליון שקלים ממשקיעים - וגם ממענקים של הרשות לחדשנות ומשרד האנרגיה. ההנפקה, כך לפי החברה, תתבצע בתחילת הרבעון השני של 2021. לפי הצהרת החברה, ברבעון השני של השנה הנוכחית היא תייצר מספר רכבי יצור סדרתי לצורך קבלת אישורי תקינה אירופית אשר תסווג את הסיטי טרנספורמר כרכב "קוואדרוסייקל", כלומר רכב עירוני זעיר.

 

תקינה אירופית פירושה שרכבים אלה יהיו מותרים לשיווק באירופה, וכתוצאה מכך גם בישראל, אשר פועלת לפי תקינה אירופית. עד כה לא זכו רכבי הקוואדרוסייקל, גם החשמליים וגם הרגילים, להצלחה בישראל, ושיווקם צומצם בשנים האחרונות מכמה מאות בשנה לכמה יחידות בודדות, אשר הגיעו בין היתר לאוכלוסיה מבוגרת וגופים אשר עוסקים בהצלה ושירותי בריאות.

 

 

רכב של סיטי טרנספורמר רכב של סיטי טרנספורמר צילום: יחצ באדיבות סיטי טרנספורמר

x