בורסת ת"א

סלקום תמחק את מניותיה בבורסת ניו יורק ותמשיך להיסחר רק בת"א

חברת הסלולר הודיעה על יציאה מרצון מבורסת וול סטריט, כיוון שרוב מניותיה נסחרות בת"א ומרבית פעילותה מתבצעת בישראל; יום המסחר האחרון של סלקום בניו יורק יהיה ב-8 בפברואר; החברה צפויה לחסוך במחיקה בין 5-6 מיליון שקל בשנה

אביאור אבו 10:3819.01.21

מניות סלקום יימחקו מהמסחר בבורסת ניו יורק, והחברה תמשיך להיסחר בבורסת תל אביב בלבד. כך דיווחה הבוקר (ג') חברת הסלולר שמנהל אבי גבאי. סלקום צפויה להימחק מהבורסה בניו יורק לפי שווי של 866 מיליון דולר, לאחר שהונפקה לפי שווי של 2 מיליארד דולר. החברה צפויה לחסוך במחיקה בין 5-6 מיליון שקל בשנה.  

לפי הודעת החברה, הדירקטוריון החליט כי הרישום הכפול אינו הכרחי כיום, בסביבת המסחר הגלובלי שבה למשקיעים יש גישה לכל בורסה בינלאומית, ללא קשר למקום בו הם נמצאים. כיוון שהרוב הניכר של מניות החברה נסחרות בבורסה בת״א ומרבית פעילותה מתבצעת בישראל, החליט הדירקטוריון כי יהיה זה נבון לחברה לסיים את רישומה למסחר בבורסת ניו יורק ולהפחית את הוצאות החברה הקשורות בהמשך המסחר בארה"ב.  

אבי גבאי, מנכ"ל סלקום אבי גבאי, מנכ"ל סלקום צילום: אלכס קולומויסקי

 

יום המסחר האחרון של החברה בניו יורק צפוי להיות בעוד פחות מחודש, ב-8 בפברואר 2021, אחרי שסלקום נסחרה בניו יורק מאז 2007.

 

"כך החברה תוכל להתמקד יותר בפיתוח עסקי, תוך צמצום העלויות והאתגרים של החברה לשמור על רישום בארצות הברית, שם פעילות החברה אינה ממוקדת", כתבה סלקום בדיווח.

 

"החברה נותרה מחויבת לשמור על אותן רמות שקיפות ואחריות ותמשיך לספק למשקיעים עדכונים בזמן, כולל דיווח רבעוני. האסטרטגיה של סלקום, הפעילות הבסיסית שלה והיכולת שלה לצמוח לא ישתנו כתוצאה מהאיחוד".

x