$
ביטקוין

איבד ביטקוין בשווי 280 מיליון דולר - ולא מקבל אישור לחפש במזבלה

ג'יימס האוולס מבקש מהרשויות המקומיות בוויילס אישור לחפש במזבלות כונן קשיח עם 7,500 מטבעות קריפטוגרפיים עם המפתח הפרטי שלו, שהשליך בטעות לזבל ב-2013. אף שהוא מציע לתרום רבע מהכסף - 70 מיליון דולר - לקרן סיוע למשבר הקורונה, הוא נתקל בסירוב

חדשות חוץ 14:5717.01.21
ג'יימס האוולס, מהנדס IT מוויילס, מבקש מהרשויות המקומיות לאפשר לו לחפש במזבלות כונן קשיח שזרק לפני כמה שנים. הסיבה לדחיפות המחודשת היא שהכונן הקשיח הכיל 7,500 מטבעות ביטקוין, שלאחר העליות האחרונות שווים כעת 280 מיליון דולר.

 

האוולס זרק לפח את הכונן ב-2013 כשניקה את ביתו בניופורט שבוויילס. לדבריו, היו לו שני כוננים זהים, ובטעות הוא זרק את זה שהכיל את "המפתח הפרטי" שדרוש כדי לקבל גישה למטבע הווירטואלי.

 

על אף השנים שעברו, האוולס בטוח שיוכל למצוא את הכונן האבוד ולקבל את הביטקוין, וכי החלק הפנימי נותר ללא פגע. "יש סיכוי גדול שהחלקים הפנימיים של הכונן לא נהרסו", אמר לאתר CNBC. "מומחים לשחזור נתונים יוכלו לבנות מחדש את הכונן או להוציא את הנתונים". בכל זאת, הוא זקוק לאישור של הרשויות המקומיות כדי לחפש במזבלה, שבה להערכתו שוכן לו הכונן. המזבלה אינה פתוחה לציבור והסגת הגבול תיחשב לעבירה פלילית.

 

כדי לעזור לקדם את העניינים הציע האוולס לתרום 25% מהכסף – בסביבות 70.8 מיליון דולר – לקרן סיוע למשבר הקורונה, זאת כמובן אם אכן יצליח למצוא את הכונן. הוא גם הבטיח לממן את פעולות החפירה בעזרת קרן גידור, שבשמה לא נקב.

 

האוולס. בקשותיו נתקלו בסירוב האוולס. בקשותיו נתקלו בסירוב צילום: שאטרסטוק

 

 

אולם, עד כה המועצה דחתה את בקשותיו לחטט במזבלה, בטענה לבעיות סביבתיות ומחסור במימון. "ככל הידוע לי, הם דחו את הבקשה", מודה האוולס, "מבלי אפילו לשמוע את תוכנית הפעולה שלנו ומבלי שתינתן לנו ההזדמנות להציג את התגובות שלנו לחששות שלהם בנוגע לסביבה. זה פשוט 'לא' אחד גדול בכל פעם מחדש".

 

דובר מטעם המועצה מסר כי האוולס פנה אליהם כמה פעמים בשמונה השנים האחרונות. "המועצה אמרה להאוולס כמה פעמים שחפירה אינה אפשרית תחת תנאי הרישיון שלנו, ולחפירה עצמה תהיה השפעה סביבתית עצומה על האזורים הקרובים", הסביר הדובר. "העלות של חפירה במזבלה, אחסון וטיפול בפסולת עלולה להגיע למיליוני ליש"ט, מבלי שתהיה כל ערובה שנמצא את הכונן או שהוא עדיין עובד".

 

האוולס לא לבד. ב"ניו יורק טיימס" דיווחו בשבוע שעבר כי מתכנת מסן פרנסיסקו לא יכול להשיג גישה ל-7,002 מטבעות ביטקוין, שהשווי שלהם עומד כעת על 267.8 מיליון דולר כי הוא שכח את הסיסמה הנחוצה כדי לפתוח את הארנק הדיגיטלי.

 

מחיר הביטקוין עלה בשבוע שעבר לשיא של קרוב ל-42 אלף דולר.

x