$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

תשובה יוצא מהטלוויזיה - מוכר אחזקותיו בקשת

לכלכליסט נודע כי קרן השקעות חדשה – רקיע, לצד פתאל והפניקס, חתמו על רכישת אחזקותיה (22%) של גל נאור, בתו של תשובה, תמורת כ-50 מיליון שקל; העיסקה משקפת שווי של 226 מיליון שקל לקשת, הגבוה בתולדות החברה; דודי ורטהיים יישאר בעל השליטה בקשת

גולן חזני 11:1513.01.21

יצחק תשובה יוצא גם מאחזקותיו בטלוויזיה (22%) ומוכר את חלקו בחברת המדיה קשת (ערוץ 12). לכלכליסט נודע כי קרן השקעות חדשה – רקיע, לצד קבוצת משקיעים, חתמה על רכישת אחזקותיה של גל נאור, בתו של תשובה, תמורת כ-50 מיליון שקל.

 

גל נאור רכשה את המניות מבנק לאומי ב-2010 תמורת 6 מיליון דולר, כך שמדובר ברווח של יותר מפי 2 על ההשקעה. העיסקה משקפת שווי של 226 מיליון שקל לקשת. זהו השווי הגבוה ביותר בתולדות קשת.

 

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: אייל טואג

 

רקיע רוכשת את קשת יחד עם שני משקיעים גדולים, הפניקס והמלונאי דוד פתאל בראשם. הקרן מנוהלת ע"י רביד קימיה. עם השלמת העסקה, צפויה הרוכשת להיות בעלת המניות השנייה בגודלה בקשת, כאשר דודי ורטהיים יישאר בעל השליטה בה. השלמת העסקה כפופה לקבלת האישורים הנדרשים על פי דין.

 

קימיה, מנהל שותף בקרן רקיע, שימש בתפקידו האחרון כמשנה למנכ"ל, סמנכ"ל כספים וסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת תדיראן הולדינגס. טרם מונה לתפקיד זה, כיהן כסמנכ"ל השקעות בדיסקונט קפיטל. קימיה ייסד את חברת ערך מוחלט שהתמחתה בייזום ובליווי עסקאות. לפני כן, ניהל את תחום ההשקעות הריאליות בחברת מגדל ביטוח.  

 

רביד קימיה, שותף מנהל בקרן רקיע רביד קימיה, שותף מנהל בקרן רקיע צילום: תמר מוצפי

 

לדברי קימיה, רקיע תשקיע בחברות Mid Cap, שלרוב אינן נמצאות בפוקוס של קרנות ההשקעה והגופים המוסדיים. הקרן תתמקד במימון צמיחה, תוך תרומה ניהולית ועסקית, כאשר השקעה טיפוסית תסתכם בהיקף של 50-70 מליון שקל.

 

"במסגרת חיפושינו אחר חברות מתאימות להשקעה, איתרנו את קשת, אחת מקבוצות התוכן והמדיה המובילות בישראל. תחת הובלתו של אבי ניר, מנכ"ל החברה, קשת מציגה לאורך שנים אסטרטגיה ניהולית שהביאה לבניית מותג מוביל ודומיננטי בטלוויזיה הישראלית ויכולת הסתגלות והתאמה לשינויים בעולם התקשורת. בנוסף להיותה יצרנית תוכן מובילה לעולמות הטלוויזיה והדיגיטל, אנו מעריכים כי קיים פוטנציאל רב בפעילות הבינלאומית של קשת, כאחת מספקיות התוכן לטלוויזיה המובילות בעולם". אמר קימיה לכלכליסט.

 

את קרן רקיע ייצגו בעסקה עוה"ד שרון אמיר, מיטל צימברג לדרמן ואבישי אליאש ממשרד נשיץ ברנדס אמיר, ועו"ד נגה רובינשטיין ממשרד קריספין רובינשטיין בלכר. את GN ייצגו עוה"ד ליאור פורת ונטע פלד ממשרד גורניצקי.

x