שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אייס סגרה את ההנפקה לפי שווי של 400 מיליון שקל

הרשת תגייס בהנפקה 150 מיליון שקל: 100 מיליון שקל באמצעות מכירת רבע מהאחזקות של בעלת השליטה קרן קדמה ו-50 מיליון שקל נוספים בהקצאת מניות למוסדיים. לאחר ההנפקה תחזיק קדמה ב-65% מהחברה והמוסדיים יחזיקו ב-35% ממנה

גולן חזני 17:4910.01.21

קרן קדמה סגרה את הנפקת רשת הקמעונאות אייס קנה ובנה. ל"כלכליסט" נודע כי ההנפקה, שבה צפויים ביקושי יתר, תשקף לאייס שווי של 400 מיליון שקל, לפני הכסף.

 

קדמה שהחזיקה ב-98% מהחברה תמכור רבע ממניותיה בהנפקה תמורת 100 מיליון שקל. במקביל המוסדיים ישקיעו - במסגרת הקצאת מניות - 50 מיליון שקל נוספים שיוכנסו לקופת החברה. בנוסף יקבלו המוסדיים אופציה להשקיע ברשת בשנתיים הקרובות 60 מיליון שקל נוספים לפי שווי חברה של כ-540 מיליון שקל, לפני הכסף.  

 

 

לאחר ההנפקה יחזיק הציבור באמצעות המוסדיים ב-35% ממניות החברה וקדמה ומנהלי החברה יחזיקו ב-65% ממנה. ההון שיושקע בחברה ישמש לרכישות של חברות שיש לאייס עמן סינרגיה.

 

סניף אייס קנה ובנה בנמל תל אביב סניף אייס קנה ובנה בנמל תל אביב צילום: יובל חן

 

אייס, בהובלת המנכ"ל איציק אוזנה, צמחה בארבע השנים האחרונות בממוצע ב-5% בפדיון הממוצע למ"ר, ובשנה האחרונה ביותר מ-15%. אייס צפויה לסיים את שנת 2020 עם רווח נקי של יותר מ-36 מיליון שקל. הצמיחה מגיעה בעיקר מכיוון מכירות האונליין של הרשת, שהאתר שלה מרכז 2 מיליון כניסות בחודש ומשמש גם כ-Market Place למכירות של מוצרים בלעדיים לאתר אשר אינם נמכרים בחנויות הרשת.

 

שווי החברה משקף מכפיל רווח נקי של כ-11 שנחשב נמוך יחסית לחברות קמעונאיות.

 

קדמה קנתה את פעילות אייס מאלקטרה מוצרי צריכה לפני ארבע שנים בסכום של 145 מיליון שקל. בשילוב עם סכומים שכבר החזירה לעצמה, המכר הנוכחי והמניות שתישארנה בבעלותה, צפויה קדמה קפיטל לרשום רווח של יותר מ-300 מליון שקל. את ההנפקה הובילה ברק קפיטל חיתום.

 

אייס מפעילה רשת חנויות המציעה מוצרים לשידרוג ותחזוקת הבית (Home Improvement), החצר והרכב, תחת המותגים אייס, אוטו דיפו ואייס אלקטריק. כיום מונה רשת אייס 34 חנויות הפרוסות ברחבי המדינה ושלושה אתרי סחר מקוון, והיא מעסיקה כ-1,000 עובדים.

 

קרן ההשקעות קדמה קפיטל הוקמה בשנת 2006 על ידי השותפים שמנהלים אותה: אורי עינן (המכהן כיום כיו"ר דירקטוריון אייס), גלעד הלוי וגלעד שביט. הקרן מתמחה ברכישת חברות ישראליות מובילות בתחומן במגזרי פעילות שונים, והובלתן, יחד עם עובדיהן והנהלותיהן, לצמיחה. קדמה מנהלת כמיליארד וחצי שקל בשלוש קרנות. בין המשקיעים בקרן נמנים הגופים המוסדיים הגדולים בישראל, כמו גם משקיעים אמריקאים.

 

ברשימת ההשקעות של קרן קדמה בעשור האחרון נכללות בין השאר דנאל סיעוד וכ"א, קוואליטסט, מרינה פטריות הגליל, ש.אל ציוד טכני, גיל־קאר מערכות ואיסכור.

x