$
בורסת ת"א

מנכ"ל אול-יר על גולדמן: "מניח שלהרבה אנשים יש בטן מלאה על מה שעשה"

יואל בירן, מנהלה הטרי של חברת הנדל"ן האמריקאית השתתף הערב באסיפת מחזיקי אג"ח; הוא לא חסך במילים על בעל השליטה: "אם זה היה תלוי בי הייתי מנסה לנצל את הזמן כדי לעשות download למה שיש לו בראש"; מחזיקי אג"ח טוענים כי הצעת הסדר החוב אפילו לא בסיס למו"מ; המשקיעים: "פתוחים לשמוע גם הצעה נגדית"; הצעת המשקיעים עומדת על חוב של 2.3 מיליארד שקל - שיירכש תמורת 1.3 מיליארד שקל

יניב רחימי 19:3407.01.21

ביום חמישי התקיימה אספת מחזיקי אגרות החוב של חברת הנדל"ן האמריקאית אול-יר, כשהנושא המרכזי על סדר יומה היה עדכון מאת נציגי החברה על המצב העסקי. זאת, לרבות הליכי משא ומתן עם צדדים שלישיים ועם נושי החברה, הצגת תזרים מזומנים, ופירוט הפעולות שעל החברה לבצע על מנת לפרסם את דוחותיה הכספיים.

 

חברי נציגות מחזיקי אגרות החוב הביעו התנגדות להצעה שהוגשה באמצעות עו"ד גיא גיסין, הן בגלל הערכים הכלכליים שלה והן לנוכח העובדה שהמציעים מתעקשים בשלב זה לשמור על אנונימיות.

 

 

יואל גולדמן, בעל השליטה באול-יר יואל גולדמן, בעל השליטה באול-יר

 

יואל בירן, שמונה לפני כשבוע למנכ"ל אול-יר, אמר כי "הקורונה הכתה בניו יורק בצורה מאוד קשה ולא פרופורציונלית ביחס לשאר ארה"ב. המצב בשוק הנדל"ן קשה. יש מעט עסקאות ואלו שנעשות מתבצעות במחירי רצפה. אני מנסה להיות אופטימי ולהתייחס לזה כאל נקודת חולשה מול המלווים שלא יהיה להם אינטרס להשתלט על הנכסים".

 

בירן תיאר את הלחצים שמופעלים על החברה לשלם, ואת המאמצים שנעשים על ידו לצמצם, למנוע ולפרוס תשלומים של אול-יר. ביחס לנכסים אמר בירן "אנחנו נדרשים למכור נכסים, כולל את הקרקע של החברה וזה מתנגש עם מה שאמרתי קודם על המחירים בשוק".

 

עוד אמר בירן כי "אני מבלה לא מעט זמן עם יואל גולדמן. אני מניח שלהרבה אנשים יש בטן מלאה על מה שעשה. אני לא מתעסק בזה. לגולדמן יש בראש את כל המידע שהיינו יכולים לבקש. אם זה היה תלוי בי הייתי מנסה לנצל את הזמן כדי לעשות download למה שיש לו בראש. אני חושב שעם גולדמן הדרך יכולה להיות קצרה ומהירה יותר".

 

עו"ד גיא גיסין מייצג את קבוצת המשקיעים שהגישה הצעה להסדר חוב באול-יר, במסגרתה חוב של 2.3 מיליארד שקל יירכש בתמורה ל-1.3 מיליארד שקל. הוא השתתף באסיפה וטען כי "התהליך לפעמים יותר חשוב מהמספר עצמו. אנחנו חושבים שיש הרבה מאוד איומים מסביב לחברה. אנחנו פתוחים לשמוע גם הצעה נגדית ולשמוע מספרים נוספים. לצערי לא הגענו למשא ומתן אמיתי כדי שתהיה הצעה שאפשר להצביע עליה".

 

הנאמן רמי קצב הגיב ואמר: "שוחחנו וביקשנו הצעה מתוקנת ולא קיבלנו. אתם בקשתם הצבעה ביום ראשון. נתנו לכם אינדיקציות למה שאנחנו רוצים".

 

דורון תורג'מן, שמכהן ביחד עם אסנת טננבאום ועודד גולדשטיין בנציגות מחזיקי אגרות החוב, הציג עמדה נחרצת שלילית ביחס להצעה שהגיש גיסין: "אני מאוד הופתעתי מההצעה. ההצעה בסך 1.3 מיליארד שקל זה מה שכל אחד יודע שאפשר לקבל לבד. בהצעה שלך אתה מבקש לקבל אופציה בחינם. אם אתה רוצה לעשות משא ומתן אפשר לדבר כל הלילה. ההצעה שלכם היא נון סטרטר. כל אחד מהמחזיקים שאת הסכום שהבאתם הם יכולים לקבל לבד".

 

עו"ד עופר צור, שמייצג ביחד עם עו"ד כפיר ידגר את מחזיקי אגרות החוב המובטחות (סדרות ג', ה'), שאל את פליישמן: "אני מבין שגולדמן משתף אתכם פעולה ומספק לכם מידע. האם גולדמן מסכים להצעה שאתם הגשתם?"

 

בתשובה לכך נאמר שלגולדמן אין עמדה ביחס להצעה. "המטרה שלנו להתחיל חברה חדשה. אנחנו רוצים את עזרתו ולכן ביקשנו לתת לו פטור מתביעות", כך התייחס עו"ד גיסין לשאלה ואמר כי "גולדמן אמר לנו 'אם אתם תקנו ואני אקבל וויבר אז אני אשתף פעולה'".

 

במהלך השיחה הובהר על ידי מספר משתתפים שמכהנים בגופים מוסדיים שהם לא יוכלו להצביע בעד הצעה שלא חושפת את זהות המציעים, גם אם ההצבעה בשלב הראשון היא אינדיקטיבית בלבד.

x