$
ביטקוין

הביטקוין שובר את רף ה-40 אלף דולר - הכפיל את השווי בתוך חודש

המטבע הדיגיטלי המפורסם בתבל ממריא ביותר מ-13% למחיר של 40,340 דולר; רק היום חצה לראשונה את רף 37 אלף דולר, ודחף את שוק הקריפטו לראשונה לשווי של יותר מטריליון דולר; ב-12 החודשים האחרונים המריא המטבע ביותר מ-385%; מתחילת 2021 קופץ ב-36%

חדשות חוץ 20:1907.01.21
מחיר הביטקוין נוסק ללא מעצורים: ממריא ביותר מ-13% עד למחיר של 40,340 דולר. רק היום חצה לראשונה את רף 37 אלף הדולר. בעקבות הזינוק עלה השווי הכולל של שוק הקריפטו, שכולל גם מטבעות דיגיטלים נוספים כמו אתר ותת'ר, לראשונה מעל טריליון דולר, כך לפי הנתונים שאספו ב-Coinmarketcap.
בשבוע שחלף מאז תחילת 2021 עלה הביטקוין ב-36% וב-12 החודשים האחרונים זינק ביותר מ-385%. העלייה הזו של המטבע נזקפת לזכות מספר גורמים, ביניהם הצטרפותם של משקיעים מוסדיים לפעילות. כך למשל, המשקיע פול טיודור ג'ונס החל לרכוש ביטקוין.  
חווה לכריית ביטקוין חווה לכריית ביטקוין צילום: בלומברג

 

 

לפי רבים מהתומכים, הביטקוין הוא המקבילה הדיגיטלית לזהב, כלומר נכס שהוא מקלט בטוח ומהווה גידור נגד אינפלציה. בדו"ח שפרסמו לאחרונה בבנק ההשקעות האמריקאי ג'יי.פי. מורגן, העריכו כי מחיר הביטקוין עשוי אף לטפס למחיר של 146 אלף דולר בטווח הארוך. עם זאת, הטענה היא כי לשם כך נחוצה הפחתה בתנודתיות במחיר הביטקוין.

 

"הראלי הנוכחי בוודאי ימשוך את תשומת הלב של עוד מנהלי נכסים לאפשרות לגוון אפילו יותר את הנכסים עם מטבעות קריפטו", כך לפי סימונס צ'ן, מנהל ההשקעות והמסחר בחברות השירותים הפיננסים למטבעות הקריפטו, בבל פיננס.

 

לדבריו, המשקיעים יחפשו השקעות אלטרנטיביות כמו מטבעות קריפטו וזהב לגידור בפני אינפלציה וסיכונים גיאופוליטיים. "מספר רב של משקיעים פרטיים גם הצטרפו לאחרונה למרוץ, שכן הם חוששים לפספס הזדמנויות להשגת רווח קל ומהיר מהשוק השורי הנוכחי", הוסיף.

 

עם זאת, יש שממשיכים לטעון כי הביטקוין הוא בועה. "התנועה במחיר הביטקוין בפרק זמן קצר כל כך, הוא לדעתי א-נורמלי עבור כל סוג של נייר ערך", אמר דיוויד רוזנברג מחברת המחקר רוזנברג ריסרץ'.

x