$
ביטקוין

שוב בשיא: הביטקוין ניפץ בקלילות את רף ה-35 אלף דולר

מחירו של מטבע הקריפטו המפורסם בתבל הגיע מוקדם הבוקר עד לשווי של 35,739 דולר; את שנת 2020 חתם בעלייה של יותר מ-300%; ב-2021 רושם כבר עלייה של 20%; אתמול קיבל הביטקוין פוש רציני מהבנק הגדול בארה"ב, ג'יי.פי מורגן, שם צופים כי המטבע יגיע לשווי של 146 אלף דולר

נועם לנדמן 11:0406.01.21

הביטקוין רשם מוקדם הבוקר שיא, לאחר שחצה את רף ה-35 אלף דולר: מחירו של מטבע הקריפטו המפורסם בתבל הגיע עד לשווי של 35,739 דולר. מאז נבלמה מעט התנופה ועתה נסחר סביב 35 אלף דולר. מתחילת שנת 2021, שהחלה רק בשישי שעבר, רושם הביטקוין עלייה של כמעט 20%. את שנת 2020 חתם בעלייה של יותר מ-300%.

 

בנובמבר האחרון הגיע מחיר מטבע הקריפטו הפופולארי בעולם למחיר שיא, כמעט על 20 אלף דולר, שלוש שנים לאחר השיא הקודם. מאז הוא לא עוצר. בחודש מרץ 2020 עוד עמד על מחיר של 6,000 דולר.

 

 

הביטקוין טיפס עד כה השנה כמעט ב-20% הביטקוין טיפס עד כה השנה כמעט ב-20% צילום: שאטרסטוק

 

אתמול קיבל הביטקוין דחיפה רצינית מהבנק הגדול בארה"ב ג'יי.פי מורגן צ'ייס, שיצא בתחזית אופטימית לגבי המשך דרכו של מטבע הקריפטו המפורסם בעולם: לפי פרסום בבלומברג, האסטרטגים בבנק טוענים כי בביטקוין טמון פוטנציאל לעליות נוספות בטווח הארוך, שכן הוא יתחרה בזהב על תזרימי ההשקעות. בבנק צופים שהביטקוין יגיע לשווי של 146 אלף דולר.

 

אנתוני סקראמוצ'י, מייסד ומנכ"ל משותף בחברת ההשקעות האלטרנטיביות SkyBridge Capital, ודובר הבית הלבן לשעבר בממשל טראמפ (החזיק 10 ימים בתפקיד בתחילת כהונתו של הנשיא היוצא), שוחח עם CNBC על המגמה בביטקוין.

 

לדבריו, שליטה דמוקרטית מלאה בקונגרס (הדמוקרטים עומדים לזכות בשליטה בסנאט - בבית הנבחרים הם כבר שולטים) תהיה דבר נהדר למטבעות הקריפטו, בגלל הצפי להדפסה מאסיבית של דולרים תחת שליטתם.

 

SkyBridge, המנהלת כספים בשווי של יותר מ-9 מיליארד דולר (חברה פרטית) נוסדה ע"י סקראמוצ'י ושלושה שותפים נוספים ב-2005. לאחרונה השיקה החברה קרן חדשה, קרן ביטקוין, SkyBridge Bitcoin Fund שסכום ההשקעה המינימאלי בה הוא 50 אלף דולר.

  

שיגעון הביטקוין הגיע לאחרונה עד לליגת הפוטבול המקצוענית בארה"ב: ראסל אוקונג, שחקנה של קבוצת קרוליינה פנת'רז, מליגת ה-NFL האמריקאית הודיע כי הפך לשחקן ה-NFL הראשון שיקבל חלק משכרו במטבע הקריפטוגרפי. הפנת'רז ימשיכו לשלם לשחקן בדולרים, אך אוקונג ימיר 50% מ-13 מיליון הדולר שהוא משתכר בכל עונה לביטקוין. אוקונג ידוע כתומך נלהב של מטבע הקריפטו. המוטו שלו בטוויטר הוא "חיים, חירות וביטקוין".

  

ריק ריידר Rick Rieder, מנהל השקעות בכיר בבלאקרוק, אמר כי לאור הזינוק המטואורי "הביטקוין יחליף את הזהב". לדבריו, "אמנם קשה לומר שהביטקוין שווה את המחיר בו הוא נסחר היום, אך לטווח הארוך הוא יתפוס את מקומו של הזהב - כי ברמה התפעולית, זה הרבה יותר פשוט מלהעביר מטיל זהב מיד ליד".

x