$
ביטקוין

הגרנד פינאלה של 2020: הביטקוין מעל ל-29 אלף דולר

לקראת הפרידה מהשנה הנוכחית, מטבע הקריפטו הפופולארי לא עוצר בשום שיא וכבר מתקרב לרף ה-30 אלף דולר; ממריא ביותר מ-300% השנה; מטפס הבוקר בעד 6% ל-29,300 דולר, שיא שני בתוך יממה

נועם לנדמן 06:4331.12.20

הביטקוין חוצה את רף ה-29 אלף דולר: מטפס הבוקר בעד 6% עד ל-29,300 דולר, לשיא שני בתוך יממה. מתחילת 2020 מזנק ביותר מ-300%.

 

"שיעורי הריבית הם הגורם החשוב ביותר בקבלת ההחלטות של אנשים לגבי השקעות וחסכונות", אמר קי יאנג ג'ו, מנכ"ל חברת המחקר CryptoQuant. "אני בטוח ששיעורי הריבית השליליים יוביל לאימוץ נוסף של מטבעות קריפטו".

 

 

ביטקוין ביטקוין

 

גורם נוסף המשפיע על הביטקוין הוא מדיניות ההקלה הכמותית שאימצו בנקים מרכזיים במרבית הכלכלות הגדולות, והוצאות הממשלה המוגדלות כולל באירופה ובארה"ב.

 

"אני סבור שבסופו של דבר זה מסתכם במדיניות המוניטארית והפיסקאלית", אמר קייל דיוויס, מייסד Three Arrows Capital. הוא הוסיף כי "הבנקים המרכזיים יכולים להוריד את הריבית עד שייכנסו לטריטוריה שלילית, ואז עליהם להדפיס כסף". לדבריו, "התלות הזו של בנקים מרכזיים בכסף מודפס חדש יהפוך את "הביטקוין לאטרקטיבי".

 

באוקטובר הודיעה פייפאל כי בכוונתה לפתוח את הפלטפורמה שלה לתשלומים באמצעות מטבעות קריפטו. בהודעתה נאמר שהחל מהשנה הבאה המנויים שלה יוכלו לשלם באמצעות ביטקוין ומטבעות קריפטו נוספים ל-26 מיליון הסוחרים ברשת שלה. פייפאל היא ספקית שירותי תשלומי האונליין המובילה בעולם, והמהלך אמור לספק לביטקוין קשר פוטנציאלי ל-346 מיליון לקוחות ברחבי העולם. עוד באותו יום שיצאה הודעת פייפל, הביטקוין זינק ב-5%.

x