$
בורסת ת"א

נפטא של קובי מימון תגייס עד 100 מיליון שקל לשותפות בתחום הקלינטק

הנתח של נפטא בגיוס לשותפות החדשה, קלין וליו ונצ'רס, יעמוד על 20% - החברה תעמיד כבר עכשיו את מקורות המימון לשותפות, לצורך ההשקעות הראשונות שלה. ערן לנדנר , מנכ"ל נפטא ואקויטל, יוביל את המהלך - חיים צוף יכהן כיו"ר

חזי שטרנליכט 16:5329.12.20

תחום הקלינטק שהפך לפופולארי  צד גם את עינו של קובי מימון, החולש יחד עם שותפו העסקי חיים צוף, על פעילות גז טבעי (ישרמקו) ונדל"ן מניב (איירפורט סיטי). שותפות נפטא, שנשלטת על ידי אקויטל (67.3%) של מימון הודיעה כי היא מקימה שותפות מו"פ חדשה בשם קלין וליו ונצ’רס, שתשקיע בחברות סטרטאפ בתחום האנרגיה, הקלין-טק והתשתיות המתקדמות.  

בכוונת נפטא לגייס לשותפות 70 עד 100 מיליון שקל, כאשר הנתח שלה בגיוס יעמוד על 20% מיחידות ההשתתפות. נפטא תחזיק ב-51% ממניות השותף הכללי בקלין וליו ונצ'רס, היתרה תוחזק על ידי ניר מרום, אברהם קרמין ועמית שרביט.

 

בכוונת נפטא להעמיד כבר עכשיו את מקורות המימון עבור השותפות החדשה כדי שתבצע השקעות ראשונות בחברות סטרטאפ, ללא תלות בביצוע ההנפקה לציבור. את פעילות השותפות מוביל ערן לנדנר, המכהן כמנכ"ל אקויטל ונפטא, אשר ישמש כסגן יו"ר פעיל בשותף הכללי בשותפות, ובתפקיד היו"ר יכהן חיים צוף, בעל השליטה ויו"ר התאגידים הנמנים על קבוצת אקויטל.

 

בנפטא רואים בצעד הצהרה ראשונית ביחס לנעשה בקרב חברות האנרגיה בארץ, בהשקעה בטכנולוגיה שתסייע להעביר את העולם מייצור ושימוש באנרגיה מזהמת לאנרגיה נקיה. נשותפות ישראמקו מחזיקה ב-29% משדה הגז הטבעי תמר, וחברה בקבוצת העסקים של מימון. אלא שבקבוצה רואים בהכניסה החדשה להשקעה בטכנולוגיות האנרגיה הנקייה, צעד שמזכיר חברות אנרגיה מסורתיות אחרות בעולם כגון Shell, BP, Equinor ואחרות.

 

בשנה החולפת שינה מימון את מבנה ההחזקות בקבוצת אקויטל. בניו של קובי מימון עלו לקדמת הבמה דרך שותפות ייעודית בגיברלטר שהוקמה עבורה בשם דה גייט סטלמנט. בעלת המניות העיקרית באקויטל היא שותפות בשם יחק שמחזיקה ב-31.13% מאקוויטל.

 

בתחילת דצמבר האחרון מימשו שלושת בניו של קובי מימון אופציה שהעלתה את החזקתם ביחק מ-10% ל-22.6%. מקורבו של מימון, חיים צוף מחזיק ב-57.3% מיחק. ירידה מרמה של 66.6% טרם מימוש האופציה לבניו של מימון. יתרת האחזקות (20.1%) הן בידי חברת כרמן ניהול ונכסים שייכת לבני משפחת לבניו ויורשיו של בני גאון ז"ל.

 

 

קובי מימון קובי מימון צילום: אוראל כהן

x