$
בורסת ת"א

אול-יר בדרך להשעיית המסחר באג"ח, התשואה מזנקת ליותר מ-230%

אגרות החוב הלא מבוטחות שלה צונחות ב-10% לנוכח האפשרות שהן ימחקו מהמסחר בבורסה; החברה, תחת בעל השליטה יואל גולדמן, טרם פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי; לפי תקנון הבורסה המסחר בני"ע של חברה שלא פרסמה דוחות במועד, יושעה אם חלף חודש מהמועד החוקי

יניב רחימי 12:5529.12.20

הבורסה לניירות ערך פרסמה אמש דיווח לפיו המסחר באגרות החוב של אול-יר (סדרות ב', ג', ד, ו-ה') יושעה ב-3 בינואר 2021 (ראשון הבא), אלא אם החברה תפרסם עד אז את הדוחות הכספיים שלה לרבעון השלישי.

 

המועד האחרון לפרסומם היה ב-30 בנומבר 2020. לפי תקנון הבורסה, המסחר בניירות הערך של חברה שלא פרסמה דוחות במועד יושעה אם חלף חודש מהמועד החוקי.

 

 

יואל גולדמן בעל השליטה באול-יר יואל גולדמן בעל השליטה באול-יר

 

בתגובה לדיווח של הבורסה מאמש אגרות החוב של אול-יר רושמות היום ירידות שערים חדות ונסחרות במחירי שפל. אגרות החוב הלא מובטחות של אול-יר, סדרות ב', ו-ד' מאבדות 10.6% ו-9.4% מערכן בהתאמה ונסחרות בשערים שנמוכים מ-20 אגורות ומשקפים תשואה שגבוהה מ-230%.

 

גם אגרות החוב המובטחות של אול-יר רושמות ירידה במחיריהן, אם כי בשיעורים נמוכים יחסית של 2%, שדוחפים את אג"ח ג' להיסחר בתשואה של 25% ואת אג"ח ה' לתשואה של 9.8%.

 

התגובה השלילית של המשקיעים לתרחיש של השעיית המסחר באגרות החוב של אול-יר מיוחסת לדיסקאונט שנובע מהיעדר סחירות במקרה שבו אול-יר לא תפרסם את דוחותיה הכספיים, עד לבוקר של יום ראשון הקרוב, ה-3 בינואר 2020.

x