$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

רמי לוי העלה את הצעתו על ישראייר ל-162 מיליון שקל

במסגרת ההצעה יינתנו למחזיקי האג"ח 25% ממניות חברת התעופה, והם יקבלו אופציה למכור אותן בהמשך לקבוצה הרוכשת תמורת 40 מיליון שקל; הצעתו הקודמת של לוי עמדה על 151 מיליון שקל; היום בשעה 12:00 היה המועד האחרון להגשת הצעות בהתמחרות החדשה; מוטי בן משה ויגאל דמרי לא הגישו הצעה חדשה

גולן חזני 12:2728.12.20

רמי לוי מעלה את ההצעה שלו לרכישת ישראייר ל-162 מיליון שקל. חברת בי.ג'י. איי הבורסאית שבה הוא מחזיק כשלד יחד עם שלום חיים תרכוש לפי ההצעה 51% ממניות ישראייר תמורת 82.6 מיליון שקל ואילו לוי ירכוש אישית 24% נוספים תמורת 39 מיליון שקל. 

 

ההצעה מעניקה למחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח 25% ממניות ישראייר, ואופציה למכור את המניות לרוכשים בהמשך תמורך 40 מיליון שקל. ההצעה הקודמת של לוי עמדה על 151 מיליון שקל

 

לוי גם מעלה את היקף הבטחונות לעיסקה. מוטי בן משה ודור אלון עם 168.4 מיליון שקל ויגאל דימרי עם 170 מיליון שקל לא שיפרו את הצעותיהם. היום בצהריים 12.00 היה המועד האחרון לסיבוב ההתמחרות הנוכחי, שעליו הוחלט בבית המשפט בעקבות ביטול זכייתו של דמרי בהתמחרות האחרונה. .  

 

 

רמי לוי רמי לוי צילום: ישראייר, דנה קופל

 

בן משה הודיע אתמול לנאמן אי.די.בי אופיר נאור על כוונתו לפנות בערעור לבית המשפט העליון כנגד החלטת בית המשפט בדבר ביצוע התמחרות מחודשת במכרז לרכישת ישראייר.

 

בממכתב ששלחה דור אלון  לנאמן נאמר: "כפי שידוע לך היטב קיימות לדור אלון טענות רבות בקשר עם הליך המכירה ובקשר עם ההחלטה בדבר הגשה מחדש של הצעות final and best. דור אלון סבורה כי בכל הכבוד להחלטת ביהמ"ש, ההחלטה שגויה, ובכוונתה לתקוף אותה בהליכי ערעור".

 

על פי דור אלון, "ביצועו של ההליך החדש אינו מתיישב עם הקביעות המפורשות והנכונות בהחלטה, כי הצעתה המאוחרת של דמרי היוותה הפרה בוטה של כללי הליך המכירה, וכי אסור היה לנאמן האג"ח לשתף פעולה עם הגשתה, ומביאה לתוצאה לפיה מי שחוטא בהפרת הכללים יוצא נשכר, תוצאה שאיננה מתקבלת על הדעת.

 

 

"בנוסף מעלה חשש כבד של ניצול לרעה של ההצעה שהגשנו במסגרת הליך המכירה, על סמך הכללים שנקבעו על ידי הנאמן, כדי לחלץ מאחרים הצעות גבוהות עוד יותר, תוך הפרת אותם כללים ואותם מצגים. על רקע האמור מבקשת דור אלון להודיע כי ההצעה תמשיך לעמוד בתוקפה כל עוד הליכי הערעור שבכוונתה להגיש מתקיימים, כך שאם תתקבל עמדתה ובעקבות הליכי הערעור תוכרז הצעתה כהצעה הזוכה, היא תעמוד בתוקף מלא לצורך כך".

 

במכתב תשובה מהיר ששלח הנאמן נאור הוא מאשים את דור אלון ובן משה בנסיון לחבל בהליך המכירה של ישראייר וטוען כי טענותיו נדחו על ידי בית המשפט. נאור הבהיר כי ככל שייגרם נזק לתהליך בעקבות צעדיו של בן משה הרי שהנזק ייתבע ממנו.

 

 

x