$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ווליו בייס וגורניצקי מקימים קרן למימון הליכים משפטיים

הקרן המשותפת לבית ההשקעות ולפירמת עוה"ד תצא בקרוב לגיוס של 200 מיליון שקל שישמשו למימון תביעות של חברות מסחריות, תמורת נתח מכספי זכייה עתידיים בתביעה

גולן חזני 07:2823.12.20

בית ההשקעות ווליו בייס ומשרד עוה"ד גורניצקי ושות' מקימים קרן השקעות משותפת בתחום מימון ההליכים המשפטיים. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן תצא בקרוב לגיוס של 200 מיליון שקל שישמשו למימון תביעות של חברות מסחריות, תמורת כספי זכייה עתידיים בתביעה. 

ענף המימון המשפטי צמח במאות אחוזים בעשור האחרון, בעיקר בארה"ב, בריטניה ואוסטרליה, ומנהל על פי הערכות 15 מיליארד דולר.

 

הקרנות הפעילות בענף מגייסות הון כדי להעניק מימון לתובעים ולפירמות עריכת דין, לרוב בתיקים שבהם עורך הדין מקבל את שכר טרחתו על בסיס הצלחה. במקרה שהתביעה מצליחה ומניבה רווחים, אלה משמשים להחזר ההשקעה בתוספת תשואה שאמורה להכות את מדדי הייחוס.

 

הקרן המשותפת שתוקם תפעל לפי הסכמים עם תובעים שיעניקו לה את הסכום הגבוה מבין 25% מסכום הזכייה בתביעה, או פי שניים מההשקעה שלה בתביעה.

 

הקרן תפעל בתביעות מסחריות, בוררויות בארץ ובחו"ל, הליכי פירוק, תביעות נזיקין ורשלנות רפואית, תובענות ייצוגיות ואחרות. הגיוס צפוי להיעשות מגופים מוסדיים ופרטיים.

 

 

ווליו בייס יפעל לגיוס ההון הנדרש לפעילות הקרן וגורניצקי תלווה את הפן המשפטי. ווליו בייס מנוהל בידי ויקטור שמריך ועידו נויברגר ובין בעלי מניותיו גם נתן חץ ודודי ורטהיים. משרד גורניצקי מנוהל בידי כפיר ידגר וליאור פורת. את הקרן ינהל אבי בסון. ראש תחום לטיגציה במשרד עוה"ד, עופר צור, יוביל את שיתוף הפעולה מטעם הפירמה יחד עם ידגר ופורת. 

 

מימין: יאיר אפרתי, ליאור קוור, אבי בסון, עידו נויברגר, עופר צור,  כפיר ידגר וליאור פורת מימין: יאיר אפרתי, ליאור קוור, אבי בסון, עידו נויברגר, עופר צור, כפיר ידגר וליאור פורת

 

x