$
בורסת ת"א

ברק רוזן ביקש לקבל עוד כסף כיו"ר חברה־בת, הגופים המוסדיים מתנגדים

ישראל קנדה ביקשה מבעלי המניות לאשר לרוזן, מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה, תגמול נוסף של לפחות 900 אלף שקל עבור תפקידו כיו"ר משותף ב־ICR. הגופים המוסדיים מתנגדים והאסיפה נדחתה

צלי גרינברג 08:1422.12.20

הגופים המוסדיים בולמים את ברק רוזן. חברת הנדל"ן ישראל קנדה שבשליטת המנכ"ל ברק רוזן והיו"ר אסי טוכמאייר (42.25% יחד) דיווחה אתמול כי היא דוחה את אסיפת בעלי המניות שהייתה אמורה להתכנס מחר לתחילת ינואר, וזאת במטרה למצות את המגעים מול הגופים המוסדיים בנוגע לעניין המרכזי שעל הפרק — אישור תגמול נוסף לרוזן בשל תפקידו כיו"ר משותף של החברה־הבת (50%) ICR — שמה הקודם של מנרב פרוייקטים, שאותה רכשה ישראל קנדה יחד עם האחים נקש מידי מנרב שבשליטת אברהם קוזניצקי תמורת 560 מיליון שקל בעסקה שהושלמה בחודש יולי האחרון. לאחר השלמת העסקה, מנרב פרויקטים נמחקה מהמסחר בבורסה ושמה שונה.

 

במסגרת האסיפה מוצע לאשר לרוזן תוספת של 75 אלף שקל כדמי ניהול חודשיים החל מה־15 ליולי השנה ולתקופה של 3 שנים, לצד מענק שנתי בגובה 2% מהרווח הנקי השנתי של ICR שיועבר לחברה הפרטית של רוזן.

 

ברק רוזן ברק רוזן

 

 

התגמול המבוקש עבור רוזן כיו"ר משותף של ICR עומד על 412 אלף שקל למחצית השנייה של שנת 2020, ועל 900 אלף שקל לשנת 2021. סך התגמול המבוקש לרוזן עבור שנת 2021 — כמנכ"ל ישראל קנדה ויו"ר משותף של ICR (בהנחה והחברה הפרטית שבבעלותו תהיה זכאית למלוא התגמול המשתנה) — יעמוד על 6.7 מיליון שקל, לפני קבלת הנתח מהרווח הנקי של ICR.

 

החברה מציינת בזימון האסיפה לאישור התגמול, כי ראם פרויקטים, במסגרתה מכהן רז עודד כיו"ר משותף של ICR, ביקשה את מעורבותו של רוזן בהתוויית המדיניות של ICR ובפיתוחה העסקי.

 

עוד ציינה החברה, כי התגמול של רוזן ב־ICR זהה לתגמול של עודד, למעט העובדה שרוזן המחה בהמחאה בלתי חוזרת את המענק השנתי לחברה הפרטית שלו, וכי התנאים המוצעים הם בתנאי שוק ובטווח המקובל בהשוואה לחברות דומות.

 

חברות הביטוח והגמל מנורה, כלל והראל מחזיקות יחד בכ־19.3% ממניות ישראל קנדה, ול"כלכליסט" נודע, כי אין בכוונתן לאשר את התגמול המבוקש על ידי החברה לרוזן כפי שהוא.

 

זימון האסיפה יצא לאחר שהחברה דיווחה על הנפקת 2.3% ממניותיה תמורת 50 מיליון שקל לחברת הביטוח והגמל כלל, בית ההשקעות מור וקרן ספרה, לפי מחיר שוק של שמונה שקלים למניה.

 

ההנפקה סיכמה שבוע של דיווחים חיוביים לחברה, וביניהם מכירת 151 דירות תוך כחודש וחצי תמורת 438 מיליון שקל וכןמשא ומתן לרכישת יתרת (50%) אחזקת פרויקט אקרו בסיטי, לשעבר הסניף המרכזי של בנק לאומי בפינת הרחובות הרצל ויהודה הלוי בתל אביב, מידי חברת אקרו נדל"ן ייזום, תמורת כ-120 מיליון שקל.

 

רכישת האחרונה תסכם את עסקאות החברה בכ-1.5 מיליארד שקל מתחילת השנה, הכוללים, בין היתר, את רכישת חברת מנרב פרוייקטים, רשת המלונות טמרס, ומתחם שערי צדק בירושלים. קנדה ישראל נסחרת בשווי 2.1 מיליארד שקל לאחר שמנייתה עלתה ב-17.9% מתחילת השנה

x