$
בורסת ת"א

סוגיית הצינון הכריעה: ישרמאקו ביטלה את מינויו של אריאל יוצר למנכ"ל

ישראמקו מחזיקה ב-28.75% ממאגר הגז תמר. יוצר, בוגר אגף התקציבים, היה אמור להיכנס לתפקיד הניהול כבר בשבועות הקרובים - בשל חובת צינון שהוטלה עליו ביקש אישור מיוחד להכנס לתפקידו מיידית, אולם בקשתו לא אושרה והוא נדרש להמתין עד אמצע 2021; השותפות דיווחה לבורסה: "נוכח תקופת הצינון הארוכה חליטו הצדדים לבטל את ההתקשרות - השותף הכללי החל בהליך איתור מנכ"ל חדש"

ליאור גוטמן 17:4917.12.20

שותפות הגז ישראמקו הודיעה הערב (ה') שהיא מבטלת את מינויו של אריאל יוצר למנכ"ל השותפות בשל סוגיית הצינון שחל עליו.

 

ישראמקו מחזיקה ב-28.75% אחוז ממאגר תמר,ויוצר, בוגר אגף התקציבים, היה אמור להינס אליה לניהול כבר בשבועות הקרובים. בשל חובת צינון שהוטלה עליו,ביקש יוצר אישור להינס לתפקידו מיידית, אולם בקשתו לא אושרה והוא היה צריך לחכות לכניסה לתפקיד רק באמצע 2021

 

מה דעתך על מניית ישראמקו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהודעת ישראמקו לבורסה היא מחדדת ש"בהמשך להודעת השותפות, כי יוצר יהיה מחייב לתקופת צינון בת תשעה חודשים, אשר תסתיים ביום 1 במאי 2021, מודיעה בזאת השותפות כי נוכח תקופת הצינון הארוכה  חליטו הצדדים לבטל את ההתקשרות.  השותף הכללי החל בהליך איתור מנכ"ל חדש".

 

למעשה, ישראמקו מעדיפה שלא לחכות עוד חצי שנה עד שהמנכ"ל החדש ייכנס לתפקיד, זאת תחת הידיעה ששברון האמריקאית נכנסה כשותף הבכיר למאגר תמר (25% אחזקות), ובשנה הקרובה יצטרף למשק הגז שחקן שלישי, היא אנרג'יאן היוונית-בריטית, שתתחרה עם ישראמקו על חוזי הגז השונים במקביל לתחרות שכבר קיימת מצד מאגר לווייתן.

 

יוצר מונה לתפקידו ביולי האחרון אולם המדינה טענה שעצם מינויו הוא בבחינת סוגיה ש"עלולה לפגוע בטוהר המידות בשירות המדינה ובתדמיתו בעיני הציבור". יוצר היה אחראי באגף התקציבים על תחום הנדל"ן, ולמרות שישראמקו לא מעורבת בתחום, בעלת השליטה בה היא גם בעלת השליטה בחברות אירפורט סיטי ונצבא, שעוסקות בפיתוח, ניהול והשכרה של מרכזים מסחריים, משרדים, תחנות מרכזיות, מוסכים, תחנות דלק, בתי מלון, חניונים, מחסנים ותעשייה.

 

יוצר מצידו ביקש לקצר את תקופת הצינון ל-50 ימים במקום תשעה חודשים. במהלך דיון בבית המשפט שהתקיים באוקטובר האחרון טען ש"אני הנחתי שתקופת הצינון לא תהיה בת תשעה חודשים וכשהייתי בראיון בדירקטוריון של החברה כמובן שאמרתי שאתייעץ עם עורך דין ואעשה את הכל על פי הספר. אך לאור מה שאני מכיר מהעבר אני מניח שפרק תקופת הצינון לא תהיה ארוכה מאוד. אני חושב שעמדת הנציבות תהווה בעיה מהותית בהמשך ההעסקה שלי בחברה כי מה שקורה היום בשוק הגז זה דרמות מאוד גדולות, ובחברה הזו אני בספק אם הם יוכלו להמתין כל כך הרבה זמן".

 

כאמור, חששותיו של יותר התאמתו, וישראמקו הודיעה על חיפוש מנכל חדש.

מימין: בעל השליטה בישראמקו קובי מימון ואריאל יוצר מימין: בעל השליטה בישראמקו קובי מימון ואריאל יוצר צילומים: אוראל כהן, יואב דודקביץ

x