$
בורסת ת"א

אקופיה הישראלית תספק רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים לענקית אנרגיה בהודו

אקופיה תספק כ-1,200 רובוטים ל-25 שנה לאתר בעל הספק של 450 מגה וואט בהודו. אקופיה הונפקה בחודש שעבר בבורסה בת"א

גולן חזני 14:1017.12.20

חברת אקופיה הישראלית המייצרת רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים החלה בהתקנת כ-1,200 רובוטים בפרויקט חדש של החברה בהודו. על פי ההסכם שנחתם באוקטובר האחרון, אקופיה תספק לחברת האנרגיה ההודית Azure Power מעל 1,200 רובוטים לניקוי פאנלים למשך 25 שנה במהלכן תפעיל את השירות באתר הסולארי. ברחבי האתר בו תתבצע ההתקנה בהודו ישנם מיליון פאנלים סולאריים אותם תנקה אקופיה.

 

 

 

 

רובוטים של חברת אקופיה רובוטים של חברת אקופיה צילום: ecoppia

 

על פי דיווחים בכלי תקשורת בעולם, מדובר בעסקה באתר בעל הספק של 450 מגה וואט. לשם השוואה, תחנת הכוח הסולארית הגדולה בישראל כיום של שיכון ובינוי מתפרסת על פני 1,300 דונם בנגב ולה הספק של כ-120 מגה וואט. היקף העסקה לאקופיה נאמד בכמה מיליוני דולרים.

 

אקופיה הונפקה בחודש שעבר בבורסה בת"א לפי שווי של מיליארד שקל לפני הכסף. במסגרת ההנפקה, גייסה אקופיה כ-282 מיליון שקל ממשקיעים, בהם הראל, מנורה, מגדל, מור, מיטב דש, קרן ספרה ופסגות.

 

אקופיה ממשיכה לצמוח ולהרחיב את הפריסה הגלובלית שלה עם למעלה מ-10GW בארבעת הרבעונים האחרונים וקצב צמיחה שנתי ממוצע של למעלה מ-280% בחתימה על הסכמים בשש השנים האחרונות. עד כה, ניקו המערכות הרובוטיות של אקופיה מעל 2.5 מיליארד פאנלים סולאריים ברחבי העולם.

x