$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נחתמה מכירת 40% ממלון מלכת שבא באילת לדוד פתאל

פתאל רוכש את הנתח מידי אלעד מלונות של יצחק תשובה, לפי שווי ברוטו של 400 מיליון שקל; המלון סוחב על גבו חוב של 250 מיליון שקל, כך שפתאל תשלם עבור המניות כ־60 מיליון שקל; ל"כלכליסט" נודע כי אתמול הועברה בקשה לאישור העסקה לממונה על התחרות.

גולן חזני 07:5717.12.20

העסקה למכירת נתח ממלון מלכת שבא לרשת פתאל נחתמה השבוע. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול הועברה בקשה לאישור העסקה לממונה על התחרות.

 

דוד פתאל רוכש כ־40% ממניות המלון מידי אלעד מלונות של יצחק תשובה, לפי שווי ברוטו של 400 מיליון שקל. המלון סוחב על גבו חוב של 250 מיליון שקל, כך שפתאל תשלם עבור המניות כ־60 מיליון שקל.

 

 

מלון מלכת שבא באילת מלון מלכת שבא באילת

 

רשת פתאל, שבשליטת (62.3%) דוד פתאל, נסחרה בשווי שיא של כ־8 מיליארד שקל ערב משבר הקורונה. אולם, בפברואר־מרץ ועם הטלת הסגר הראשון היא התרסקה ואיבדה 85% מערכה לשווי של קצת יותר ממיליארד שקל. מאז התאוששה ועלתה לשווי של 5.2 מיליארד שקל.

פתאל אמורה ליטול על עצמה את ניהול מלון מלכת שבא.

 

המלון שוכן על חופה הצפוני של אילת ובו 481 חדרים, שמחציתם נמכרו כיחידות נופש. עד 2017 היו זכויות הניהול של המלון בידי הילטון העולמית, אולם תשובה החליט אז להתנתק מהרשת הבינלאומית והזכויות עברו לאלעד מלונות.

 

ההיפרדות מהילטון לוותה במחאות של בעלי יחידות הדיור, שהגישו תביעה משפטית נגד תשובה וטענו כי בעת רכישת היחידות הובטח להם שהילטון תנהל את המלון במשך 30 שנה. הדיירים פותחים בהליכים משפטיים נגד המכירה כעת.

 

x