$
שווקי חו"ל

לקראת פתיחת המסחר של טסלה ב-S&P 500: איזו מניה היא תחליף במדד?

מניית חברת הרכב החשמלי תתחיל להיסחר במדד זה ב-21 בדצמבר, והיא תחליף את מניית Apartment Investment and Management; היא תתווסף גם למדד S&P100 ותתפוס בו את מקומה של Occidental Petroleum

שירות כלכליסט 13:5012.12.20

מניית טסלה תחליף את זו של  Apartment Investment and Management במדד S&P 500, כאשר חברת הרכב החשמלי תצטרף לקבוצת החברות הכלולות במדד זה לפני תחילת המסחר ביום שני ה-21 בדצמבר, כך על פי הודעת חברת S&P Dow Jones Indices. טסלה, הנסחרת היום בנאסד"ק, תתווסף גם למדד S&P100 ותתפוס בו את מקומה של Occidental Petroleum.

 

 

 

החברה המפעילה את המדדים בניו יורק הודיעה כבר ב-16 בנובמבר שטסלה תצטרף ל-S&P500. גודלה של טסלה – החברה הגדולה ביותר שהתווספה אי פעם למדד המרכזי – הניעה את מינהלת המדד לבקש פידבק מקהילת המשקיעים לגבי הוספתה בבת אחת, או לעומת זאת בשני צעדים. החברה החליטה לבסוף על האפשרות הראשונה, והודיעה על כך ב-30 בנובמבר, קרי שטסלה תתווסף למדד על שווי השוק המלא שלה. "בהחלטתה, S&P Dow Jones Indices לקחה בחשבון את כל טווח התגובות שהתקבלו, וכן גורמים נוספים, כמו הנזילות החזויה של טסלה ויכולת השוק להכיל נפח מסחר משמעותי ב-21 בדצמבר", כך על פי החברה.

 

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
60% 0% 40%

הוספת טסלה ל-S&P500 תתבסס על מחירי הסגירה ביום שישי ה-18 בדצמבר, שהוא גם מועד פקיעת אופציות עתידיות, כך נמסר מטעם 500 S&P. אתמול איבדה המניה 2.7% מערכה וננעלה בשווי של 607.6 דולר, ושווי שוק המתקרב ל-580 מיליארד דולר. טרם נמסר מה יהיה משקלה היחסי של טסלה במדד. נכון להיום ה-S&P500 כולל נכסים בשווי 11.2 טריליון דולר, כאשר 4.6 טריליון דולר מתוכם בקרנות, כלומר שיהיה צורך בהיקף שינויים נרחב בתיק ההשקעות שלו לצורך המהלך.

 

עמדת טעינה של טסלה עמדת טעינה של טסלה צילום: אי פי איי

 

 

על פי אנליסט בכיר ב-S&P Dow Jones Indices, הווארד סילברבלאט, 80 מיליארד דולר ממניות טסלה יצטרכו להירכש ע"י משקיעים במדד. הוא ציין שתנודתיות המסחר עלולה להחריף עקב כך שטסלה אינה חברה ב-S&P1500, S&P400 Midcap, או ב-S&P600..

 

x