$
בורסת ת"א

ביקושי יתר בהנפקת מניף: תונפק לפי שווי של 655 מיליון שקל

חברת האשראי החוץ בנקאי של מבטח שמיר ודיסקונט קפיטל תגיע לבורסה בשבוע הבא; השלב המוסדי הסתיים בהצלחה והחברה גייסה 200 מיליון שקל

גולן חזני 14:4310.12.20

חברת מניף העוסקת באשראי חוץ בנקאי לנדל"ן השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקה ראשונה של מניותיה לציבור. במסגרת ההנפקה נרשמו ביקושי יתר מצד הגופים המוסדיים ומניף גייסה 200 מיליון שקל לתוך החברה ממספר גופים,בהם כלל ביטוח, הפניקס, קרן נוקד ומור.

 

הכסף גויס לפי שווי של 665 מיליון שקל אחרי הכסף. כעת יתקיים שלב הנפקה ציבורי, שבו יוקצו לציבור כמה מיליונים שקלים בודדים. הערכה היא כי המסחר במנייה יחל כבר בשבוע הבא.

 

את ההנפקה הוביל דיסקונט חיתום. לאחר ההנפקה יחזיק הציבור כ-30% לערך מהחברה, מבטח שמיר חחזיק כ-50%  ודיסקונט קפיטל 17.5%.

 

מניף עוסקת במימון השלמת הון עצמי ליזמים וקבלנים בענף הבניה. היא הוקמה לפני 20 שנה ע"י שמיר ודיסקונט לצד משקיעים נוספים אשר מכרו מאז את אחזקותיהם. שמיר ודיסקונט לא מכרו את המניות - שווי האחזקה של מבטח שמיר נאמד כעת ב-330 מיליון שקל ואילו של דיסקונט בכ-110 מיליון שקל. כיוון שעלות הקמת החברה הייתה שולית, ההנפקה מציפה ערך משמעותי לשני הגופים.

 

נכון למחצית השניה של שנת 2020 מעורבת החברה במימון של עשרות פרויקטים בהיקף כולל של למעלה מ-5,500 יח“ד בישראל ובמימון של למעלה מ-1,000 יח“ד וכן שטחים מסחריים בחו“ל. היקפי הפרויקטים שבהם מעורבת החברה בארץ ובחו“ל מגיע לקרוב ל-10 מיליארד שקל.

  

הילה חימי מנכ"לית דיסקונט קפיטל הילה חימי מנכ"לית דיסקונט קפיטל צילום: רמי זרניגר

x