$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ועד עובדי אגוד: מזרחי טפחות מתנער מהסיכומים עם הנהלת אגוד

ועד העובדים פתח ב'שביתה איטלקית' וכתב ללקוחות: "אין בכוונתנו לשכנע אתכם להישאר"; לפי הערכות, במסגרת המיזוג אמורים לעזוב 600 עובדים; מזרחי טפחות: "ממליצים לוועדי העובדים באגוד לשוב ולנהל שיח ענייני על תנאי הפרישה לעובדים שלא יצטרפו לבנק הממוזג"

נעמי צורף 11:1908.12.20

חיכוכים בין הנהלת מזרחי טפחות לוועד העובדים בבנק אגוד, שנמצא בתהליך מיזוג לתוכו. ל"כלכליסט" נודע כי הנהלת מזרחי טפחות מבקשת לפתוח מחדש את השיחות בעניין, שכן היא אינה יכולה לקחת אחריות על דברים שהנהלת בנק אגוד הבטיחה לכאורה.

 

 

על רקע זה החליט ועד העובדים לפתוח במחאה בסגנון 'שביתה איטלקית' במסגרתה העובדים מסרבים לבצע מהלכי שימור והסבת לקוחות כפי שהתבקשו.

 

 

מזרחי טפחות ואגוד מזרחי טפחות ואגוד צילום: אוהד צויגנברג

 

"לאחרונה התבקשנו לשכנע אתכם להשאיר את חשבונכם בבנק עד אשר יוסב לבנק המזרחי בשל המיזוג", נכתב בשלטים שנתלו אתמול בסניפי בנק אגוד. השלטים פונים ללקוחות הבנק ועליהם חתום ועד העובדים הארצי של אגוד. "אין בכוונתנו לשכנע אתכם, כל לקוח רשאי להסב את חשבונו לכל בנק שיחפוץ".

 

עוד נכתב כי כרגע, מתוך דאגה ללקוחות לא יפתחו עובדי הבנק בשביתה מלאה, אולם ככל שיחושו עובדי הבנק כי "החרב מונחת על צאוורם" ולא תישאר להם ברירה, הם אכן עלולים לפנות למהלך של שביתה מלאה. "אנו מתחייבים להודיע על כך לפני, על מנת למנוע פגיע חמורה בכם ועל מנת שתוכלו למשוך את כספיכם", נכתב.

 

ממזרחי טפחות נמסר בתגובה: "אנחנו ממליצים לוועדי העובדים באגוד לשוב ולנהל שיח ענייני על תנאי הפרישה לעובדים שלא יצטרפו לבנק הממוזג. על שולחן המו״מ מונחות הצעות לתנאי פרישה מרחיקי לכת, ובוודאי שפגיעה בבנק או חלילה בלקוחותיו, לא תקדם את ענייניהם ולא תסייע להגעה לפיתרון מיטבי".

 

במסגרת תהליך המיזוג, שהחל באופן רשמי לפני כחודשיים וצפוי להימשך עד סוף שנת 2022, מתוכנן מהלך התייעלות אגרסיבי לבנק אגוד, שסובל כיום מיחס יעילות חלש מאד. לאגוד יש כיום 1,000 עובדים, מתוכם 200 זמניים שסביר שחלק גדול מהם יפוטרו.

 

כמו כן, לפי הערכות, מתוך 800 העובדים הקבועים של הבנק, רק כמחצית ייקלטו לתוך הבנק הממוזג, כך שבסך הכל ההערכה היא שמדובר על קיצוץ של כ-600 משרות. עיקר הקיצוץ צפוי להיות במטה הבנק.

x