$
בורסת ת"א

רשות ני"ע תשתף פעולה עם BondIT במסגרת פיילוט

חברת הפינטק תשתתף בתוכנית שמטרתה לייצר ממשק ישיר בין רשות ני"ע וגופים פיננסיים, לבין חברות בתחום הפינטק; "טכנולוגיית הבינה המלאכותית שלנו תאפשר לשפר באופן מהותי את עבודת הפיקוח וניטור הסיכונים", כך לדברי סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי של BondIT, ניר מילוא

נעמי צורף 19:0407.12.20

רשות ניירות ערך תתחיל לעבוד במסגרת פיילוט עם חברת הפינטק BondIT שפועלת באמצעות בינה מלאכותית לניטור הסיכונים הפיננסיים של גופים מדווחים ולפיקוח על חברות הדירוג.

 

"טכנולוגיית הבינה המלאכותית שלנו, שמנתחת ומנטרת היקף עצום של מקורות מידע פיננסים ואלטרנטיביים, תאפשר לרשות ניירות ערך לשפר באופן מהותי את עבודת הפיקוח וניטור הסיכונים", אמר סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי של BondIT, ניר מילוא.

 

איתי רביד, מייסד ומנכ"ל BondIT איתי רביד, מייסד ומנכ"ל BondIT

 

 

ל-BondIT יש יכולת לבדוק במהירות ובקלות שני נתונים קריטיים מאוד: האם חברות הדירוג דירגו את החברה הנבחנת בהתאם למתודולוגיה שנקבעה, והאם החברה דיווחה בשקיפות על המצב שלה.

  

BondIT אשר הוקמה בשנת 2015 על ידי איתי רביד, מספקת מערכת המאפשרת לגופים מוסדיים לנהל באופן אוטומטי את תיקי האג"ח של לקוחותיהם, תוך שקיפות מרבית ומעקב מפורט אחר כל השקעה בתיק. החברה גייסה עד היום 18 מיליון דולר מתאגידי ענק עולמיים כדוגמת: Fosun International Limited, WIN.D, Six Thirty, Club 100 Plus ו- Glory Ventures.

 

שיתוף הפעולה יתקיים במסגרת תכנית ה-"Data Sandbox" שמובילות רשות ניירות ערך ורשות החדשנות. התכנית מייצרת ממשק ישיר בין רשות ניירות ערך וגופים פיננסיים, לבין חברות בתחום הפינטק. החברות המשתתפות בתכנית יקבלו גישה למאגרי המידע של רשות ניירות ערך ושל הבורסה לניירות ערך, יזכו לליווי צמוד מסגל הרשות בסוגיות רגולטוריות וכן למימון של 30%-50% מהוצאות הפיילוט.

 

עוד במסגרת התכנית, יחל פיילוט של רשות ני"ע עם חברת DDQIR אשר פועלת להנגשה של מקורות מידע אלטרנטיביים למשקיעים. במסגרת הפיילוט תפתח החברה מדדי השקעה חדשניים, בהתבסס על מידע גיאוגרפי אנונימי מבוסס GPS המשקף תנועה פיזית של צרכנים. מדדי ההשקעה יסייעו למשקיעים לנתח בזמן אמת את הפעילות הכלכלית במשק ואת מצבן העסקי של חברות ציבוריות, בעיקר בתחום הנדל"ן והקמעונאות.

x