$
בורסת ת"א

גלובל כנפיים מכרה שני מטוסים ושיפרה שוב את ההצעה לרכישת ישראייר

החברה שבשליטת משפחת בורוביץ' העלתה את מרכיב האג"ח להמרה בהצעה ל-50 מיליון שקל, מ-45 מיליון שקל; כעת מציבה גלובל כנפיים תחרות להצעה של בי.גי.איי שבשליטת רמי לוי ושלום חיים

גולן חזני 11:2506.12.20
גלובל כנפיים הודיעה הבוקר (א') שמכרה שני מטוסי איירבס המוחכרים לבריטיש איירווייז, ושיפרה שוב את ההצעה שלה לרכישת ישראייר. השיפור הפעם הוא ב-5 מיליון שקל במרכיב של האג"ח להמרה בהצעה.

 

החברה מכרה את המטוסים, מדגם 320-200, לגורם שזוהותו לא צויינה וקיבלה בתמורה 26.5 מיליון דולר. גלובל כנפיים תרשום רווח של 2.2 מיליון דולר עבור המכירה, שתייצר לחברה שבשליטת משפחת בורוביץ' תזרים פנוי של 16.2 מיליון דולר.

 

 

מטוס של ישראייר מטוס של ישראייר צילום: bigstock

 

 

גלובל הציעה עד היום עבור ישראייר 40 מיליון שקל במזומן ו-45 מיליון שקל באג"ח להמרה של גלובל כנפיים. ההצעה החדשה מעלה את מרכיב האג"ח להמרה ל-50 מיליון שקל, ומעמידה אותה בעמדה תחרותית להצעה של בי.ג'י.איי שבשליטת רמי לוי ושלום חיים. אלה הציעו 75 מיליון שקל במזומן וכ-26 מיליון שקל בתשלום עתידי למחזיקי האג"ח של אי.די.בי.

 

מי שמוכר את ישראייר למעשה הם מחזיקי האג"ח סדרה ט' של אי.די.בי, שהמניות משועבדות להם. מספר גופים שמחזיקים באג"ח טוענים כי ניתן למצות את המו"מ עם יתר המתמודדים, וכי הגשת המסמכים לבית המשפט מצד המפרק עו"ד אופיר נאור היתה מהירה מדי לטעמם.

 

המחזיקים ממשיכים לבחון את ההצעה החדשה שהתקבלה ביום חמישי מגוף אוסטרלי וגוף קנדי בשם באדיה קפיטל, בסך 170 מיליון שקל. להצעה זו לא התקבלו עדיין ערבויות בגובה 10% שדורשים המחזיקים והמפרק נאור, ועד שלא תתקבל ערבות, ההצעה נתפסת כלא רצינית מבחינתם. את ההצעה הגיש עו"ד יורם ראבד.

 

x