בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

שלמה אליהו יעזוב סופית את מגדל ביטוח, רונית בודו תסיים את תפקידה כיו"ר ועדת ביקורת

מגדל הגיעה להסכמות עם הממונה על שוק ההון משה ברקת, ולפיהן בעל השליטה שלמה אליהו יפרוש מהחברה וישאר במגדל אחזקות בלבד; במקביל יו"ר ועדת הביקורת רונית בודו ויו"ר ועדת המאזן מירב בן כנען יחליפו ביניהן תפקידים; במסגרת המהלך תרכך רשות שוק ההון את הדו"ח נגד מגדל והדירקטורים שלה, וניר גלעד יעזוב

גולן חזני 20:3305.12.20

התפתחות דרמטית תביא, ככל הנראה, לסופו של העימות בין רשות שוק ההון לחברת הביטוח מגדל. ל"כלכליסט" נודע כי שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, הסכים לפרוש סופית מתפקידיו בחברת הביטוח. מדובר בתפקידים שמילא אליהו בראש סוכנויות הביטוח של החברה שנמצאות תחת מגדל ביטוח.

 

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי דירקטוריון החברה החליט שרונית בודו תאלץ לסיים את תפקידה כיו"ר ועדת הביקורת, כפי שדרש ברקת (אך תישאר חברה מן המניין בוועדה) ובמקום זאת תמונה ליו"ר ועדת המאזן. מי שממלאת את תפקיד יו"ר ועדת המאזן כעת, מירב בן כנען, תמונה במקום בודו ליו"ר ועדת הביקורת. במקביל צפויה בודו למשוך את התביעה שהגישה נגד רשות שוק ההון. הרשות הודיעה כי 'באשר לחשש בדבר הפרת אמון, ניגודי עניינים וכשרות שנזכר בטיוטת הדו"ח, שמענו את טענותיה כבדות המשקל של החברה, ולפיהן גם אם נפלו אי אלו פגמים באופן הפעילות של הדירקטוריון, ועדותיו או מי מהדירקטורים, הרי שהם אינם עולים כדי חשש כאמור ולפיכך הרשות אינה מחזיקה עוד בעמדותיה הלכאוריות האמורות'.

 

הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו צילום: אוראל כהן

 

בתגובה לשורת השינויים צפויה רשות שוק ההון לרכך משמעותית את הדוח החריף שערכה נגד החברה והדירקטורים  שלה. במסגרת זאת, לא תאשים הרשות את הדירקטורים בחברה בהפרת חובת האמונים כלפי מגדל.

 

ההתפתחויות הובילו את הרשות לאישור מינויים של מוטי רוזן וכרמי גילון כדירקטורים חדשים במגדל ביטוח. ככל הנראה, יביאו ההתפתחויות גם להחלפתו של היו"ר ניר גלעד, שהדירקטוריון כבר החליט כי כהונתו תסתיים בסוף החודש.

x