$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ברקס לרמי לוי? מחזיקי אג"ח אי.די.בי שוקלים לבקש הארכת המו"מ עם המציעים השונים

זאת, במטרה לשפר את התמורה עבור מכירת חברת התעופה; בין המחזיקים יש הטוענים שניתן להאריך את התהליך ולקבל 5-10 מיליון שקל נוספים עבור ישראייר, כך נודע לכלכליסט; אתמול הודיע המפרק של אי.די.בי אופיר נאור כי בחר בהצעת רמי לוי ושלום חיים לרכישת החברה תמורת 100 מיליון שקל

גולן חזני 13:1403.12.20

מחזיקי אג"ח אי.די.בי שוקלים לבקש הארכת המו"מ עם המציעים השונים כדי לשפר את התמורה עבור חברת התעופה, כך נודע לכלכליסט. בין המחזיקים יש הטוענים שניתן להאריך את התהליך ולקבל 5-10 מיליון שקל נוספים עבור החברה. זאת, אחרי שאתמול הודיע המפרק אופיר נאור כי בחר בהצעת רמי לוי ושלום חיים לרכישת החברה.

 

על כן, רכישת השליטה בישראייר ע"י רמי לוי ושלום חיים צפויה להיתקל במכשול היום אחה"צ. השניים הומלצו ע"י מפרק אי.די.בי אופיר נאור לבית המשפט לרכישת ישראייר, והועדפו על פני מועמדים אחרים.

 

 

רמי לוי עלרקע מטוס ישראייר רמי לוי עלרקע מטוס ישראייר צילום: ישראייר, דנה קופל

 

מי שמוכר את ישראייר למעשה הם מחזיקי האג"ח סדרה ט' של אי.די.בי, שהמניות משועבדות להם. מספר גופים שמחזיקים באג"ח טוענים כי ניתן למצות את המו"מ עם יתר המתמודדים, וכי הגשת המסמכים לבית המשפט מצד נאור היתה מהירה מדי לטעמם.

 

המחזיקים צפויים להחליט אם להצביע על אישור המכירה לרמי לוי, או לבקש למצות את המו"מ מול הרוכשים האחרים. גלובל כנפיים חברה לקרן אלפא של גבי דישי, שמשתתפת במימון העיסקה מבחינתה.

 

אלפא מחזיקה ב-10% מסידרה ט' ונחשבת בעלת השפעה. הן גלובל כנפיים (שהצעתה מוערכת ב-85 מיליון שקל) והן מוטי בן משה (שהציע בדומה לרמי לוי כ-100 מיליון שקל), וייתכן כי גם קרן פורטיסימו - עשויים לטעון שהצעותיהם טובות יותר ולבקש הארכת המו"מ.

x