$
בורסת ת"א

אחרי שצנחו ב-40% עקב עצירת התשלומים למחזיקים: אג"ח אול-יר נחתכות בעוד 23%

ביום א' דווח כי אול-יר, חברת הנדל"ן האמריקאית שבשליטת יואל גולדמן (נסחרת בשלוש סדרות אג"ח בבורסה בת"א), החליטה על עצירה זמנית של התשלומים למחזיקי האג"ח; באותו היום צנחו הסדרות הנ"ל סביב 40%; הבוקר פנה אחד המשקיעים לאול-יר, בבקשה כי כספים המיועדים לתאגידים המחזיקים בשני נכסים של החברה - יופקדו בחשבונות ייעודיים שמבטיחים את זכויות המשקיעים

יניב רחימי 15:5702.12.20

אפקט עצירת התשלומים למחזיקים: בשוק האג"ח בת"א בולטות היום אגרות החוב של אול-יר שרושמות ירידת שערים חדות של עד 23%. הבוקר (רביעי) דווח על כך שאחד המשקיעים בנכסיה של אול-יר פנה לחברה בדרישה שכספים המיועדים לתאגידים המחזיקים בשני נכסים של החברה, Long City Island ו-608 Franklin, יופקדו בחשבונות ייעודיים שמבטיחים את הזכויות של המשקיע.

 

ביום ראשון האחרון אול-יר החליטה על עצירה זמנית של התשלומים למחזיקי אגרות החוב - סדרות ב' ו-ד' צנחו עקב הדיווח עוד באותו היום סביב 40%. החברה שבשליטת יואל גולדמן נימקה את ההחלטה בהשלכות משבר הקורונה על הפעילות, ההקריסה בשער הדולר, העיכוב הצפוי במימוש עסקאות והההשלכות של כל אלה על מצב הנזילות.

 

 

פרויקט פרנקלין של אול-יר בברוקלין ניו יורק פרויקט פרנקלין של אול-יר בברוקלין ניו יורק צילום: אורן פרוינד

 

החשש של מחזיקי אגרות החוב הוא מתרחיש שבו השותפים של אול-יר, והגורמים שהעמידו לחברה חוב בכיר, ישתלטו על נכסי החברה באופן שיותיר את מחזיקי אגרות החוב של הסדרות הלא מובטחות (ב', ד') מול שוקת שבורה.

 

אתמול בשעות הערב התקיימה אסיפת מחזיקי אג"ח של חברת הנדל"ן האמריקאית בהשתתפות בעל השליטה, יואל גולדמן. אולם נראה שהמשקיעים לא התרשמו מהניסיון של הנהלת החברה ונציגיה לשדר אופטימיות ביחס לעתידה של אול-יר. אול-יר, ששכרה את שרון זאורבך מחברת הייעוץ MNS, לא הציגה במהלך האסיפה תוכנית סדורה לשיקום החברה או תזרים מזומנים חזוי שיבטיח את שירות החוב.

 

במקביל, אתמול הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאישור הגשת תובענה ייצוגית בטענה שאול-יר עדכנה את המשקיעים רק בסוף נובמבר על כך שהפסיקה כבר בחודשים יולי ואוגוסט לשלם ריביות עבור שתי הלוואות שנטלה.

 

בבקשה שהוגשה ע"י משרדי עו"ד קלעי, רוזן ושות' ועמית מנור-יוקי שמש, נטען כי "החברה ותאגידים בשליטתה המלאה מפרים זה מספר חודשים הסכמי הלוואה, באופן שמקנה למלווים שונים את הזכות להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי, להשתלט ולממש שיעבודים ובטוחות".

x