$
בורסת ת"א

אלקטרה נדל"ן תעמיד מימון למקבץ דיור בריבית של 12.24%

האשראי יוענק לטובת מקבץ דיור בעיר פורט לודרדייל שבפלורידה. זוהי הלוואת הגישור (מזנין) הראשונה שמעמידה קרן החוב שהקימה אלקטרה נדל"ן, שגייסה עד כה 140 מיליון דולר

חזי שטרנליכט 10:0702.12.20

אלקטרה נדל"ן מעמידה לראשונה הלוואה למימון ביניים (הלוואת מזנין) באמצעות קרן החוב שהקימה בתמורה לריבית אפקטיבית של 12.24% בשנה. הלוואת המזנין תועמד למימון מקבץ דיור בעיר פורט לודרדייל שבפלורידה. זוהי ההלוואה הראשונה מסוג זה שמעמידה קרן החוב שהקימה אלקטרה נדל"ן שגייסה עד כה 140 מיליון דולר.

 

הלוואת מזנין היא למעשה הלוואת גישור לצורך השלמת הון, משמשת בעיקר יזמי נדל"ן לצורך השלמת הסכום הנדרש לצורך סגירת עסקה או הקמת פרויקט.

 

עד כה ביצעה קרן החוב שמונה עסקאות, כאשר העמדת הלוואת המזנין הינה העסקה התשיעית. העסקאות הקודמות כללו הלוואות מימון אחרות למקבצי דיור. בשבועות האחרונים ביצעה הקרן שתי עסקאות מימון, האחת באריזונה בהיקף של כ-19.1 מיליון דולר והשנייה בפלורידה בהיקף של כ-6.2 מיליון דולר. יחד עם העסקה החדשה, ביצעה קרן החוב 9 עסקאות מאז הקמתה בהיקף השקעה כוללת של כ-68.7 מיליון דולר.

 

8 העסקאות הראשונות של קרן החוב בוצעו בדרך של מתן הון מועדף (preferred equity) הכוללות עדיפות בחלוקות השוטפות ובאירועים הוניים, עד להחזר תשואה שנתי ממוצע (IRR) של 12%. 

 

אתמול דווחה החברה כי הקרן הראשונה להשקעות במקבצי דיור בארה"ב, המחזיקה ב-100% מהזכויות במקבץ דיור באטלנטה, ג'ורג'יה, חתמה על עסקה למכירת זכויותיה בנכס בתמורה ל-52.7 מיליון דולר. הנכס נרכש בחודש פברואר 2017 במחיר של 32.5 מיליון דולר. ההון העצמי שהושקע הסתכם ב-12.8 מיליון דולר, תזרים מזומנים החופשי שינבע מעסקת המכירה מסתכם ב-22.9 מיליון דולר ומשקף שיעור תשואה פנימי (IRR) של כ-22.9% ברמת הנכס.

 

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן צילום: אורן קהן

x