$
ביטקוין

והנה זה הגיע: הביטקוין במחיר שיא של כל הזמנים

מחיר מטבע הקריפטו הפופולארי בעולם המריא מוקדם יותר ב-8.7%, למחיר של 19,864 דולר; השיא הקודם נקבע לפני 3 שנים, בדצמבר 2017, כשעמד על 19,783 דולר; "ההבדל העיקרי בין השיא של 2017 לבין מה שמתרחש כעת הוא שכיום המסחר במטבע מושפע יותר מתאגידים ומיליארדרים לעומת אז"

שירות כלכליסט 17:4630.11.20

שישו ושימחו: אחרי שלוש שנים, הביטקוין חוגג שיא חדש: קפץ מוקדם יותר ב-8.7% למחיר של 19,864 דולרים, כך פורסם באתר MarketWatch. המחיר הקודם הגבוה מעולם בביטקוין נקבע לפני 3 שנים, בדצמבר 2017, כשעמד על 19,783 דולר.

 

"ההבדל העיקרי בין השיא של 2017 לבין מה שמתרחש כעת הוא שכיום המסחר במטבע מושפע יותר מתאגידים ומיליארדרים לעומת אז", כך לדברי מאטי גרישפן Mati Greenspan מייסד Quantum Economics.

 

 

ביטקוין - בשיא כל הזמנים ביטקוין - בשיא כל הזמנים צילום: גטי

 

שגיא בקשי, מנכ"ל חברת הפינטק Coinmama מרמת גן מדגיש כי "עליית מחיר הביטקוין נובעת בעיקר מעודף ביקוש על היצע, בדומה לשוק הנדל"ן. יותר ויותר אנשים, חברות מסחריות ומדינות מבינים כי מדובר במירוץ חימוש מסוג חדש - משחק הכיסאות. המוסיקה, למעשה, כבר נעצרה. בקרוב נראה מי נשאר ללא כיסא, ויש רק 21 מיליון כיסאות במשחק". 

 

מנהל השקעות בכיר בבלאקרוק, ריק ריידר Rick Rieder, אמר בסוף השבוע כי לאור הזינוק המטואורי "הביטקוין יחליף את הזהב". לדבריו, "אמנם קשה לומר שהביטקוין שווה את המחיר בו הוא נסחר היום, אך לטווח הארוך הוא יתפוס את מקומו של הזהב - כי ברמה התפעולית, זה הרבה יותר פשוט מלהעביר מטיל זהב מיד ליד".

 

מומחים מציינים אירועים כמו התפרצות הקורונה ושיעורי הריבית השליליים בשווקים כמו גרמניה, כהסברים לעלייתו של הביטקוין השנה. "שיעורי הריבית הם הגורם החשוב ביותר בקבלת ההחלטות של אנשים לגבי השקעות וחסכונות", אמר קי יאנג ג'ו, מנכ"ל חברת המחקר CryptoQuant. "אני בטוח ששיעורי הריבית השליליים יוביל לאימוץ נוסף של מטבעות קריפטו".

 

x