$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

קיסטון ומנורה מבטחים מעניקות מימון לאדלטק ברכישת תחנת הכוח ברמת חובב

קיסטון ומנורה יעמידו הלוואה של 250 מיליון שקל שתשמש את אדלטק למימון כמעט כל החלק בהון העצמי שלה, במסגרת רכישת תחנת הכח; אדלטק ושיכון ובינוי זכו יחדיו במכרז לרכישת התחנה - כל אחת תחזיק בכמחצית מהזכויות

גולן חזני 09:1130.11.20

קרן ההשקעות קיסטון של נבות בר, רוני בירם וגיל דויטש וקבוצת מנורה מבטחים חתמו על הסכם עם קבוצת אדלטק שבבעלות אורי אדלסבורג למימון ההון העצמי ברכישת תחנת הכח ברמת חובב.  

קיסטון ומנורה יעמידו הלוואה של 250 מיליון שקל שתשמש את אדלטק למימון כמעט כל החלק בהון העצמי של אדלטק במסגת רכישת תחנת הכח. אדלטק ושיכון ובינוי זכו יחדיו במכרז לרכישת התחנה, במסגרת הרפורמה בחברת החשמל, והן עתידות להחזיק כל אחת כמחצית מהזכויות. חלקה של אדלטק הוא כ-2.25 מיליארד שקל, אולם כ-2 מיליארד הם במימון של מזרחי ודיסקונט וכן מספר גופים מוסדיים. כך צפויה אדלטק להביא למימון העסקה כ-60 מיליון שקל בלבד ובנוסף ערבויות לתחנה יחד עם שיכון ובינוי. המו"מ להלוואה נחשף בכלכליסט.

 

קיסטון ומנורה יוכלו להמיר חלק מההלוואה ל-49% ממניות השותפות שתקים אדלטק לרכישת המניות, כלומר בסופו של התהליך ולאחר המרת המימון תחזיק אדלטק ב-51% ממניות החברה שתחזיק במחצית ממניות רמת חובב, קיסטון ב-32.6% ומנורה ב-16.3%. קיסטון תחזיק 17% מהפרוייקט ומנורה 8%.

 

זמן קצר לאחר הזכיה במכרז חתמה השותפות עם אנרג'יאן על עסקה לרכישת גז טבעי בהיקף של למעלה מ-2.5 מיליארד דולר. זאת, במקביל לחתימה על הסכם 'גישור' לרכישת גז ממאגר לוויתן בהיקף של כ-190 מיליון דולר עד למועד הפעלת מאגר כריש-תנין.

 

נבות בר אמר שהעסקה ארוכת הטווח תניב למשקיעים בקרן תשואה בטוחה לשנים רבות. ניר מורוז משנה למנכ"ל ומנהל אגף השקעות במנורה מבטחים אמר ש"השקעה זו מצטרפת להשקעות איכותיות נוספות אותן ביצענו בענף התשתיות בישראל ובעולם ומטרתה גיוון תיק ההשקעות לשם השגת תשואה עודפת ברמת סיכון נמוכה".

.

Keystone יוצגה בעסקה על ידי עו"ד איתי גפן ושרון שטראוס ממשרד גורניצקי ואמנון אלון מוריאנס אסכולה. מנורה מבטחים יוצגה ע"י עו"ד רון ורד. קבוצת אדלטק יוצגה על ידי משרד גולדפרב זליגמן.

 

ניר מורוז מנהל ההשקעות במנורה מבטחים ניר מורוז מנהל ההשקעות במנורה מבטחים צילום: עמית שעל

x