$
בורסת ת"א

דלק קידוחים הגישה בקשה ראשונית לרישום למסחר בבורסה בלונדון

בכוונת השותפות לנצל את ההתאוששות של מחירי הנפט בעולם, כמו גם את כניסה שברון כשותפה לשלושת מאגרי הגז שבבעלותה, במהלך שמכוון לצרף משקיעים חדשים; אם ההנפקה אכן תצא לפועל, סכום הגיוס ישמש להשלמת הפיתוח השני של מאגר לווייתן

ליאור גוטמן 09:0329.11.20

שותפות האנרגיה דלק קידוחים מדווחת הבוקר (א') כי הגישה ביום חמישי בקשה להנפקה בבורסת לונדון. השותפות העבירה את הבקשה ל-FCA (בשמה המלא  - Authority Conduct Financial), וזו כללה טיוטה ראשונה של תשקיף לקראת הנפקה ורישום למסחר של מניות ב -Market Main בלונדון.  

מדובר בתכנית שפורסמה במסגרת הדו"ח לרבעון השלישי של השותפות, שבכוונתה לנצל את ההתאוששות של מחירי הנפט בעולם, כמו גם את כניסה שברון כשותפה לשלושת מאגרי הגז שבבעלותה, זאת במטרה לשפר את היקפי המסחר ויכולת גיוס משקיעים חדשים, שלתפיסת דלק קידוחים הגיעה למיצוי בבורסה המקומית.

 

דלק קידוחים מחזיקה ב-22 אחוז במאגר תמר, בכ-45 אחוז ממאגר לוויתן ובכ-30 אחוז ממאגר אפרודיטה הקפריסאי. השותפות סיימה את הרבעון השלישי ברווח נקי של 103 מיליון דולר. זאת, לעומת רווח נקי של 60 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, עלייה של כ-70%.

 

הכוונה לבצע מסחר כפול ביחידות ההשתתפות של דלק קידוחים אינו חדש,  ורק לפני כשנה וחצי העריכו בדלק שהמהלך יארך זמן רב. אולם כאמור התאוששות מחירי האנרגיה והכניסה של שברון כשותפה עיקרית במאגרי הגז מחדשים את המהלך.

 

מאחר שדלק צפויה למכור את אחזקותיה במאגר תמר בשנה הבאה כחלק ממתווה הגז הממשלתי, הנכסים שיעברו ללונדון יהיו משוייכים למאגרי לוויתן ואפרודיטה. בכוונת החברה לנצל את הגיוס בלונדון, אם אכן יצא לפועל, כדי להשלים את הפיתוח השני של מאגר לווייתן, שכולל הרחבה להפקה של עד 21 מיליארד מ"ק לשנה עם חיבור חדש למדינות שכנות.  

 

יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים צילום: יח"צ

x