$
שווקי חו"ל

דיווח: ענקית התוכנה סיילספורס במגעים לרכישת סלאק

וול סטריט ג'ורנל מדווח כי התמורה בעסקה צפויה להיות גבוהה מ-17 מיליארד דולר, שווי השוק של סלאק, פלטפורמת מסרים מידיים, בנעילה אתמול. הדיווח הקפיץ בינתיים את מניית החברה לשווי חברה של 20 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 20:5725.11.20
ענקית התוכנה סיילספורס מנהלת מגעים לרכישת סלאק (Slack Technologies) – כך לפי דיווח ראשוני של וול סטריט ג'ורנל.

 

 

בדיווח צוין כי התמורה בעסקה המדוברת צפויה להיות גבוהה מ-17 מיליארד דולר, שווי השוק של סלאק בנעילה אתמול. ואולם הדיווח מקפיץ את מניית סלאק כך ששווי השוק שלה באמצע יום המסחר עומד כבר על יותר מ-20 מיליארד דולר.

 

סלאק היא פלטפורמת מסרים מידיים המספקת אופציות שונות לתקשורת, בין היתר בצ'אטים, בחדרים סגורים או פתוחים; היא עסקה בסדר גודל כזה תהיה אחת הגדולות ביותר שנעשו בשוק התוכנה.

 

 

סטיוארט באטרפילד, מנכ"ל סלאק סטיוארט באטרפילד, מנכ"ל סלאק צילום: Slack Technologies Inc.

 

ענקית תוכנות הענן סיילספורס מתרחבת וצומחת בשנים האחרונות גם בזכות מסע רכישות עקבי ומשמעותי מאד. בין היתר רכשה ב-2018 את חברת MuleSoft ב-6.5 מיליארד דולר, הרכישה הגדולה ביותר שביצעה עד אז. שנה לאחר מכן ביצעה עסקה גדולה כמעט פי 2.5 – אז רכשה את Tableau עבור 15.3 מיליארד דולר.

 

 

מארק בניוף, מייסד ומנכ"ל סיילספורס מארק בניוף, מייסד ומנכ"ל סיילספורס צילום: בלומברג

 

מניית סיילספורס טיפסה ב-55% מתחילת השנה לשווי שוק של כ-230.5 מיליארד דולר והיא אף נכנסה למדד דאו ג'ונס.

 

שלוש העסקאות הגדולות ביותר בתוך סקטור התוכנה עד כה היו רכישת Red Hat על ידי IBM תמורת 34 מיליארד דולר (ב-2019) ורכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט ב-27 מיליארד דולר (2016); רכישת וואטסאפ על ידי פייסבוק.ב-19 מיליארד דולר (ב-2014).

x