$
בורסת ת"א

לקראת התחלת המסחר: ביקושים גבוהים בשלב הציבורי של הנפקת אקופיה

החברה שמייצרת רובוטים לניקוי מערכות סולאריות השלימה את ההנפקה, לפי שווי של כמיליארד שקל. בשלב הציבורי התקבלו ביקושים של 255 מיליון שקל - החברה הציעה מניות בסכום של 5 מיליון שקל

גולן חזני 08:2425.11.20

חברת אקופיה המייצרת רובוטים לניקוי מערכות סולאריות השלימה בהצלחה את השלב הציבורי בהנפקה ראשונה של מניותיה לציבור. במסגרת ההנפקה, גייסה אקופיה כ-282 מיליון שקל ממשקיעים, בהם הראל, מנורה, מגדל, מור, מיטב דש, קרן ספרה ופסגות, לפי שווי של כמיליארד שקל לפני הכסף.  

בשלב הציבורי הציעה החברה לציבור לרכוש מניות בשווי של כ–5 מיליון שקל וקיבלה ביקושים חריגים של כ–255 מיליון שקל. בשלב המוסדי קיבלה החברה ביקושים של כ481 מיליון שקל, ונענתה ל-277 מיליון שקל. את ההנפקה הובילה דיסקונט חיתום עם ברק קפיטל ואוריון. יועצי ההנפקה היו משרד פישר בכר חן ו-PWC.

 

אקופיה מפתחת, מוכרת ומתפעלת רובוטים למניעת הצטברות לכלוך ואבק על פאנלים סולאריים. ביולי באחרון השקיעה חברת ההשקעות האמריקאית CIM כ-40 מיליון דולר במניות אקופיה, מתוכם 20 מיליון הוזרמו לחברה. מייסדי החברה הם ערן ומשה מלר, המחזיקים טרום ההנפקה בכ־21% ממניות החברה אותה ייסדו ב-2013. לצד CIM ומשפחת מלר מחזיקים בחברה עוד טרם ההנפקה חברת הביטוח הראל, שאול שני, ליאון רקנאטי ויהודית רקנאטי.

 

מנכ"ל אקופיה ז'אן סממה אמר: "אני מבקש להודות לציבור המשקיעים על האמון שהם נותנים בחברה ובצוות ההנהלה שלה. החברה פונה לשוק בינלאומי מאוד גדול הצומח בקצב מהיר וכבר הוכיחה עליונות טכנולוגית עם הצלחה מרשימה בשווקים בהם היא פעילה, כדוגמת השוק ההודי. ניקוי מתקנים סולאריים קרקעיים גדולים באופן ידני צפויים להיות נחלת העבר תוך מספר שנים, ואקופיה מתכוונת לשמר את המובילות שלה תוך הרחבת מגוון השירותים שהיא מציע ללקוחותיה".

 

רובוט של אקופיה רובוט של אקופיה צילום: ecoppia

 

x