$
שווקי חו"ל

היפו של אסף וונד ואייל נבון מגייסת 350 מיליון דולר מחברה יפנית

ארבעה חודשים אחרי שחברת האינשורטק גייסה 150 מיליון דולר - חברת הביטוח היפנית מיצוי סומיטומו תשקיע בה 350 מיליון דולר; ההשקעה מיועדת בין היתר להוביל את היפו להיכנס למדינות נוספות בארה"ב; רק לפני שבועיים רכשה מיצוי 4% מביטוח ישיר, עם אופציה לרכוש עד 20% ממניותיה

גולן חזני 16:5324.11.20

חברת הביטוח (האינשורטק) היפו, של היזמים הישראלים אסף וונד (המנכ"ל) ואייל נבון, ממשיכה להפתיע, ומגייסת 350 מיליון דולר. בכך היא מכפילה את סכום הגיוס שהושקע בה - ייתכן שלקראת הנפקה אפשרית בבורסות ניו יורק.

 עד עתה עמד סכום הגיוס הכולל של היפו על 350 מיליון דולר. בגיוס גדול נוסף גייסה החברה לפני ארבעה חודשים בלבד 150 מיליון דולר – וכעת היא מגייסת 350 מיליון דולר מחברת הביטוח היפנית מיצוי סומיטומו (MITSUI SUMITOMO INSURANCE COMPANY). מדובר בחברה בת של התאגיד היפני MS&AD Insurance Group Holdings. החברה רכשה רק לפני שבועיים 4% מביטוח ישיר בארץ, עם אופציה להגיע ל-20% ממניותיה. 

אסף וונד, מנכ"ל היפו אסף וונד, מנכ"ל היפו צילום: Hippo Insurance

 

טאקאשי סאטו, מנהל בחברת הביטוח והשותף המנהל של קרן הון הסיכון של התאגיד היפני AD&MS Ventures, יצטרף לדירקטוריון היפו כמשקיף.

 

הגיוס הקודם של היפו היה לפני ארבעה חודשים, ביולי, אותו הובילה קרן פינ טי אל וי (FinTLV), המנוהלת ע"י גיל ארזי. בגיוס הושקעו 150 מיליון דולר לפי שווי 1.5 מיליארד דולר אחרי הכסף. באותו גיוס השתתפו גם היפנים בהשקעה קטנה יחסית, וכן השתתפו מספר מוסדיים ישראלים: פסגות, כלל ביטוח ופועלים שוקי הון השקיעו עד 60 מיליון דולר יחד בחברה.

 

ההשקעה היפנית בחברה מיועדת להתפתחות של היפו וכניסה למדינות נוספות בארה"ב. החברה צופה כי תגיע ל-95% מאוכלוסיית בעלי הבית בארה"ב בשנה הבאה. בנוסף, מיועדת ההשקעה לחזק את ההון של היפו וחברת ביטוח המשנה שלה.

 

"מיצוי סומיטומו היא אחת מחברות הביטוח המובילות בעולם בכל מה שקשור לניהול סיכונים וחולקת את רצוננו למנף מידע ודאטה כדי ליצור מוצרים טובים יותר עבור בעלי בתים", אמר אסף ונד, מנכ"ל ואחד ממייסד היפו. "אנו שמחים להעמיק את השותפות שלנו ולצבור מומחיות נוספת בנושא Modeling Risk Catastrophe מאחד המבטחים הגדולים בעולם".

 

שיניצ'ירו פונאביקי, סגן נשיא בכיר בחברה היפנית, אמר כי חברת הביטוח היפו וחברת Sumitomo Mitsui חתמו גם על הסכם ביטוחי משנה חדש, בו תיקח ענק הביטוח היפני חלק מהסיכון של היפו. זאת, על מנת לתמוך בצמיחה הגבוהה של היפו, שכיום מבטחת בעלת רישיון ל-50 מדינות ומדורגת בדירוג -A (ע"י חברת הדירוג האמריקאית AM Best).

 

"אנו מעריכים את החידוש שהיפו הביאה לעולם ביטוחי הבתים באמצעות יכולות ניתוח וניהול הסיכונים המתקדמות של החברה", אמר פונאביקי,  והוסיף כי "אנו מצפים ללמוד אחד מהשני באמצעות השותפות האסטרטגית שלנו, לספק מוצרים ושירותים בעלי ערך מוסף גבוה ללקוחות של שתי החברות בארה"ב וביפן, ולהמשיך לתמוך בהיפו, שהפכה במהרה לחברת ה-Insurtech המובילה בארצות הברית לעולם ביטוחי הבתים ואשר אהובה כל כך, על ידי לקוחותיה".

x