$
בורסת ת"א

העליות בברנמילר: רני צים מורווח כבר 76 מיליון שקל בחצי שנה

חברת האנרגיה המתחדשת הודיעה שתקים מערכת עבור מחלבת יטבתה, טיפסה לשווי שיא של 525 מיליון שקל והשלימה זינוק של 788% ב־2020. רני צים, שרכש מניות ביוני, השיג תשואה של 450%

צלי גרינברג 06:4623.11.20

חברת האנרגיה המתחדשת ברנמילר הודיעה אתמול שחתמה על מזכר הבנות לא מחייב להקמת מערכות אגירה תרמיות עבור מחלבות יטבתה שבשליטת ענקית המזון הישראלית שטראוס. המניה הגיבה בזינוק של 7.4% והובילה את ברנמילר, שבעבר הלא רחוק כמעט קרסה, לשווי הגבוה בתולדותיה - 525.1 מיליון שקל. זאת, לאחר שמניית החברה השלימה עלייה של 788% מתחילת השנה, למרות ובגלל הקורונה.

 

מדובר בעלייה השלישית בגובהה בבורסת תל אביב מתחילת השנה, אחרי חברת שירותי התקשורת אקסל, שזינקה ב־1,091%, ואוגווינד, המפתחת טכנולוגיה אגירת אנרגיה באמצעות אוויר דחוס, שעלתה ב־879%.

 

המרוויח הגדול, פרט למשפחת ברנמילר (שמחזיקה ב־44.3% ממניות החברה), הוא רני צים, בעל השליטה בחברת המרכזים המסחריים הנושאת את שמו. צים רכש ביוני האחרון 17.8% ממניות ברנמילר לפי מחיר של 4.3 שקלים למניה, בתמורה כוללת של 18 מיליון שקל.

 

היום, פחות מחצי שנה אחרי שביצע את ההשקעה, מחיר המניה עומד על 23.66 שקל, ושווי הנתח שלו בחברה עומד על כ־93.66 מיליון שקל. מדובר על תשואה של 450.2% ורווח של 75.66 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית ברנמילר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במידה רבה ברנמילר היא נקודת האור של צים בשנת 2020. חברת מרכזי המסחר שבשליטתו (64.6%) אמנם לא נפגעה בצורה חריפה כמו חברות קניונים אחרות, שכן היא מפעילה מרכזים פתוחים, אולם ספגה כמה זעזועים. בסגר הראשון המניה צנחה ב־60% ומתחילת השנה עלתה בכ־10% בלבד ונסחרת לפי שווי שוק של כ־603 מיליון שקל.

 

רני צים. "אנחנו מעורבים בברנמילר" רני צים. "אנחנו מעורבים בברנמילר" צילום: עמית שעל

 

 

צים אמר ל"כלכליסט" כי "לראייתי, ברנמילר נכנסה בטיימינג פחות נכון עבורה לבורסה, ולתחושתי לא הבינו מה היא משדרת. אך זו חברה אמיתית עם טכנולוגיה, מטה, מפעל ומוצר מנצח. מספר חברות עם טכנולוגיות אנרגיה מנפיקות לאחרונה בבורסה, אבל לא כולן יהיו יוניקורן. בברנמילר זיהיתי חברה אמיתית, ללא קשר לטרנד האנרגיות הירוקות כיום בבורסה, ודברים לא קורים סתם מעצמם". הוא הוסיף כי "אנחנו מעורבים בחברה, ומכהן בה דירקטור מטעמנו. אנו שותפים לדרך ולהצלחה שלה ודוחפים כמה שאפשר להתמקדות בטכנולוגיה ולא בפיתוח הפרויקטים". לשאלה אם לדעתו הגיע הזמן לממש חלק מאחזקתו בברנמילר אמר כי "זה מצריך בדיקה וחשיבה".

 

ניר ברנמילר, משנה למנכ"ל ברנמילר אנרג'י, אמר ל"כלכליסט" כי "זו לא פעם ראשונה שאנו חוצים את קו 500 מיליון השקלים אלא פעם יחידה, כי לא נחזור אחורה. הפוטנציאל של החברה עדיין גדול משמעותית משווי השוק שלה. אמנם חווינו עלייה יפה, אבל אנו עדיין נסחרים במחיר שאינו יקר, יחסית לפוטנציאל. בתוך כשנתיים הטכנולוגיה שלנו תהיה במסה בשוק".

x