$
ביטקוין

החגיגות בפתח: הביטקוין כמעט בשווי של 19 אלף דולר ובמרחק 5% מהשיא

מטבע הקריפטו מטפס היום עד לשווי של 18.77 אלף דולר - מתחילת השנה ניתר ב-158%; המחיר הגבוה מעולם בביטקוין נקבע לפני 3 שנים, ב-16 בדצמבר 2017, כשעמד על 19,187 דולר; בחמישי שעבר חצה את רף ה-16 אלף דולר, לפני 3 ימים עלה ל-17 אלף דולר ושלשום נפגש עם שווי של 18 אלף דולר; רק לפני שבועיים תומחר ב-14 אלף דולר; בלאקרוק: "הביטקוין יחליף את הזהב"

נועם לנדמן 19:3020.11.20

הביטקוין ממשיך לזנק לעבר השיא, וכבר רחוק ממנו ב-5%: מטבע הקריפטו כמעט חוצה את רף ה-19 אלף דולר, לאחר שטיפס מוקדם יותר היום עד ל-18.77 אלף דולר. מחיר השיא של הביטקוין נקבע לפני שלוש שנים, ב-16 בדצמבר 2017 כשעמד על 19,187 דולר, לפי אתר אינווסטינג. רק בחמישי שעבר חצה את רף ה-16 אלף דולר כשזינק תוך שבוע ממחיר 14 אלף דולר. מתחילת השנה נסק הביטקוין ב-158%.

 

לפני שלושה ימים כבר עלה מחירו ל-17 אלף דולר, ושלשום, אחרי שלוש שנים, נפגש עם שווי של 18 אלף דולר. תוך שבועיים - עלה מחירו של מטבע הקריפטו ל-19 אלף דולר מ-14 אלף דולר.

 

 

תוך שבועיים הגיע לשווי של 19 אלף דולר מ-14 אלף דולר תוך שבועיים הגיע לשווי של 19 אלף דולר מ-14 אלף דולר צילום: Getty

 

 

מנהל השקעות בכיר בבלאקרוק, ריק ריידר Rick Rieder, אמר היום בפשטות לאור הזינוק המטואורי כי "הביטקוין יחליף את הזהב". לדבריו, "אמנם קשה לומר שהביטקוין שווה את המחיר בו הוא נסחר היום, אך לטווח הארוך הוא יתפוס את מקומו של הזהב - כי ברמה התפעולית, זה הרבה יותר פשוט מלהעביר מטיל זהב מיד ליד".

 

"אין ספק שלכמה אירועים שקרו לאחרונה היתה השפעה", אמר ביום רביעי אנטוני טרנצ'ב, ממייסדי פלטפורמת ההלוואות במטבעות קריפטו, נקסו (Nexo). "כך למשל - השקעות של משקיעים מוסדיים כמו MicroStrategy וסקוור והעובדה שפייפאל מקבלת כעת ביטקוין".

 

מומחים אחרים מציינים אירועים כמו התפרצות הקורונה ושיעורי הריבית השליליים בשווקים כמו גרמניה, כהסברים נוספים לעלייתו של הביטקוין השנה. "שיעורי הריבית הם הגורם החשוב ביותר בקבלת ההחלטות של אנשים לגבי השקעות וחסכונות", אמר קי יאנג ג'ו, מנכ"ל חברת המחקר CryptoQuant. "אני בטוח ששיעורי הריבית השליליים יוביל לאימוץ נוסף של מטבעות קריפטו".

 

גורם נוסף המשפיע על הביטקוין הוא מדיניות ההקלה הכמותית שאימצו בנקים מרכזיים במרבית הכלכלות הגדולות, והוצאות הממשלה המוגדלות כולל באירופה ובארה"ב. "אני סבור שבסופו של דבר זה מסתכם במדיניות המוניטארית והפיסקאלית", אמר קייל דיוויס, מייסד Three Arrows Capital. "הבנקים המרכזיים יכולים להוריד את הריבית עד שייכנסו לטריטוריה שלילית, ואז עליהם להדפיס כסף". לדבריו, התלות הזו של בנקים מרכזיים בכסף מודפס חדש יהפוך את "הביטקוין לאטרקטיבי".

 

"על רקע התמריצים הכלכליים הפדרליים בארה"ב, אנו מצפים שהמשקיעים ימשיכו להקצות מהמזומנים שלהם גם לביטקוין", כך לדברי קייל דייוויס Kyle Davies מייסד שותף ב-Three Arrows Capital. דיוויס הוסיף כי הוא צופה שהשיא הקיים בשווי הביטקוין - בדרך להישבר. השיא כאמור עומד על 19,187 דולר, ונרשם כמעט לפני שלוש שנים ב-16.12.17.

 

לפני חודש הודיעה פייפאל כי בכוונתה לפתוח את הפלטפורמה שלה לתשלומים באמצעות מטבעות קריפטו. עקב ההודעה מחיר הביטקוין עלה עוד באותו היום ב-5%.

 

בהודעת פייפאל נאמר שהחל מהשנה הבאה המנויים שלה יוכלו לשלם באמצעות ביטקוין ומטבעות קריפטו נוספים ל-26 מיליון הסוחרים ברשת שלה. פייפאל היא ספקית שירותי תשלומי האונליין המובילה בעולם, והמהלך אמור לספק לביטקוין קשר פוטנציאלי ל-346 מיליון לקוחות ברחבי העולם. 

 

x