בורסת ת"א

אל על: נפלה ההצעה למינוי שרייבר כדח"צ, אך הדוחות יתפרסמו בזמן

אסיפת בעלי המניות של חברת התעופה התנגדה השבוע למינוי אמנון שרייבר כדירקטור חימוני במקום יעל אנדורן; חברת התעופה חששה שכהונה של דח"צ אחד במקום שניים תקשה על הכנת הדוחות הכספיים שהיא צריכה לפרסם תוך שבועיים

חזי שטרנליכט 10:2519.11.20

אסיפת בעלי המניות של אל על שהתקיימה השבוע לא אישרה את מינוי של אמנון שרייבר לתפקיד דירקטור חיצוני, בצעד שעלול להקשות על הכנת הדוחות הכספיים.

 

בעוד פחות משבועיים יסתיים חודש נובמבר ואיתו המועד הפורמלי האחרון שבו יכולות החברות הציבוריות לפרסם דו"חות כספיים לרבעון השלישי. בחברת אל על, שעברה בחודש שעבר לשליטת אלי רוזנברג (42.88%), מונה דירקטוריון חדש, אך לדירקטוריון זה חסר לפי שעה איוש של דירקטור חיצוני, אחד מתוך שניים - שנדרשים לאשר את הדוחות הכספיים. זאת כיוון שהמשרה הזאת התפנתה עם סיום כהונת הדח"צית יעל אנדורן ב-29 באוקטובר. הצבעה על מינוי דחוף של דח"צ שביקשה החברה לקדם לא צלחה.

 

 

אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

 

 

אל על פנתה לביהמ"ש בתחילת החודש בבקשה לזמן אסיפה דחופה של בעלי המניות, בכדי שזו תאשר למנות לדח"צ את אמנון שרייבר. האסיפה המיוחדת של בעלי המניות התקיימה לבסוף ביום שני השבוע ולאחריה התברר שמינויו של שרייבר לא אושר. הרוב שנדרש בהצבעה מהסוג הזה אינו רוב רגיל, שכן מדובר בעסקה שהיא בין החברה לבין בעל השליטה. בהצבעה התנגדו לעסקה 99.61% מהמניות שסווגו ככאלה שאין להן עניין אישי במינוי, שהם כ-26.6% מהון המניות שהשתתף בהצבעה וכ-15.6% מזכויות ההצבעה בחברה.

 

בבקשה שהגישה אל על בתחילת החודש לביהמ"ש כדי לזרז את ההצבעה למינוי הדח"צ, ציינו פרקליטי החברה ממשרד מטרי, מאירי ושות' כי "הכרחי שהמינוי של מר שרייבר יושלם בהקדם האפשרי על מנת לאפשר לו להיות נוכח ולקחת חלק מלא בהליך אישור הדוחות הכספיים של החברה כיו"ר הועדה לבחינת הדוחות הכספיים".

 

אל על תצטרך לגבש פתרון חלופי לעניין אישור הדוחות הכספיים. לפי שעה טרם מונה דירקטור חיצוני, אך בחברה מסרו בתגובה כי "הדוחות צפויים להתפרסם במועד".

 

אתמול דיווחה החברה על הדירקטוריון החדש שכולל את שאר המינויים שעברו בהצלחה. יו"ר אל על הוא דוד ברודט ועימו חברים בדירקטוריון הדירקטורים עמיקם בן צבי, דורון כהן, גבריאלה שלו, ג'ייסון גרינבלט ומוטי אנגלמן. לחברה דירקטור חיצוני אחד כרגע והוא אייל חיימובסקי. לחברה דירקטור חיצוני אחד כרגע והוא אייל חיימובסקי. בנוסף מינתה החברה לדירקטור בלתי תלוי את גבריאל (גבי) מימון, שמכהן בתפקדים שונים במשרדי הממשלה. מימון יכהן כחבר בועדות הביקורת, המאזן והתגמול בדירקטוריון.

x