$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

סאגת מינוי המנכ"ל לדלק ישראל מסתיימת - יורם איל חזר בו והסכים למינוי

כפי שפורסם בכלכליסט, אייל סיכם על תנאיו בחברה לפני כשבועיים, ואולם רגע לפני שדירקטוריון דלק ישראל אישר את המינוי הוא התחרט והודיע שישאר בתפקיד מנכל פריץ - בסופו של דבר חתם על הסכם עם דלק ישראל

גולן חזני 10:1118.11.20

סאגת מינוי המנכל לדלק ישראל מסתיימת בהפתעה נוספת.יורם איל, המשנה למנכל פז לשעבר, התחרט שוב וחתם על הסכם עם דלק לפיו ישמש כמנכ"ל החברה.  

כפי שפורסם בכלכליסט, איל סיכם על תנאיו בחברה לפני כשבועיים אבל רגע לפני שדירקטוריון דלק ישראל אישר את המינוי הוא התחרט והודיע שישאר בתפקיד מנכל פריץ. פריץ היא חברת שילוח בבעלות אבשלום נוריאל שהפעיל לחץ על איל להישאר בתפקיד - איל נשאר והודיע לעובדים כי הוא מאמין בחברה. הלחץ הועיל אבל היום כאמור יאשר דירקטוריון דלק סופית אץ המינוי אחרי החתימה אתמול.

 

השליטה בדלק ישראל מוחזקת בידי להב אל אר ואיש העסקים אורי מנצור. להב נשלטת בידי אבי לוי אלי להב ואיליק רוזנסקי שהובילו את הלחץ הנגדי על אייל לחתום בדלק. קבוצת דלק מכרה למשקיעים אלה את השליטה (70%) בדלק ישראל תמורת 525 מיליון שקל, ונשארה עם 30% מהמניות.

 

איל הודיע לעובדי פריץ לני שעה קלה על העזיבה. ״אחרי ימים לא פשוטים והתלבטויות קשות הלב החליט ללכת לדלק ישראל״ כתב המנכ"ל.  

יורם אייל יורם אייל צילום: אתר החברה

x