$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אישור לחשיפת כלכליסט: ישראל קנדה והאחים נקש רוכשים את דוניץ

רכישת דוניץ תחת ניהולו של ניסים אחיעזרא תתבצע במסגרת עסקת מיזוג משולשת הופכי תמורת 523 מיליון שקל; ישראל קנדה עשויה גם למחוק את אגרות החוב של דוניץ וכך תגיע עלות העיסקה מבחינתה ל-664 מיליון שקל; מניית דוניץ מזנקת בבורסה ב-24%

גולן חזני 10:3017.11.20
ישראל קנדה והאחים דוניץ מאשרים הבוקר (ג') לבורסה את חשיפת כלכליסט: מדווחים על הסכם שבו ירכשו ישראל קנדה והאחים נקש (ראם פרוייקטים) את חברת הנדל"ן שבשליטת האחים דוניץ במסגרת עסקת מיזוג משולשת הופכי תמורת 523 מיליון שקל.

 

ישראל קנדה עשויה גם למחוק את אגרות החוב של דוניץ וכך תגיע עלות העיסקה מבחינתה ל-664 מיליון שקל. מניית דוניץ מזנקת בבורסה ב-24%.

 

 

ניסים אחיעזרא, מנכ"ל דוניץ ניסים אחיעזרא, מנכ"ל דוניץ צילום: אוראל כהן

 

עם זאת, שווי העיסקה נמוך מהשווי בבורסה, כך שישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן, אסי טוכמאייר והאחים נקש - שותפיהם לעיסקה, רוכשים את דוניץ במחיר נמוך יותר מ-100 מיליון שקל, מהמחיר שבו עמד לרכוש אותה יגאל דמרי בפברואר, מעט לפני משבר הקורונה. אותה עיסקה התפוצצה עם תחילת המשבר.

 

האחים דוניץ מנסים למכור את חברת הנדל"ן שבשליטתם זה כשנה. בפברואר האחרון דיווחה חברת דמרי שבשליטת יגאל דמרי, כי היא מנהלת מגעים לרכישת דוניץ תמורת 700-600 מיליון שקל.

 

דמרי היתה אז אחרי עסקה מפוספסת לרכישת אפריקה ישראל, אבל כעבור חודש, עם פרוץ משבר הקורונה, דיווחה כי המגעים מול חברת האחים דוניץ הופסקו. מניית דוניץ נסחרה אז בשווי שיא של 665 מיליון שקל אחרי זינוק של 130% בשנה.

x