$
בורסת ת"א

בית המשפט: על דסק"ש לכנס את בעלי המניות לשם החלפת הדירקטורים

לאחר שבשלוש אסיפות האג"ח של החברה הצביעו מעל 90% מהמחזיקים בעד הצעת הרכישה של צחי נחמיאס, קיבל בית המשפט את בקשת כונסי הנכסים לכנס את האסיפה - ב-20 בחודש; אם לא תחול תפנית דרמטית, בעל השליטה אלשטיין והדירקטורים מטעמו צפויים להיות מודחים

גולן חזני 07:3913.11.20
העברת השליטה בדסק"ש: החברה תכנס אסיפת בעלי מניות להחלפת הדירקטורים שלה, כך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב בהחלטה שקיבל אמש (ה').

 

 

 

בשבוע שעבר דחה תחילה בית המשפט את בקשת כונסי הנכסים של דסק"ש לקיים אסיפה להחלפת הדירקטוריון. בכך קיבל את התנגדותו של בעל השליטה הנוכחי אדוארדו אלשטיין שטען כי כל עוד יש לו סיכוי לרכישת החברה מחדש בתהליך המכרז, אין לבצע את התהליך.

 

אלשטיין בבית המשפט אלשטיין בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

אבל השבוע לאחר שבשלוש אסיפות האג"ח של החברה הצביעו מעל 90% מהמחזיקים בכל סדרה בעד ההצעה המתחרה של צחי נחמיאס, בסך 950 מיליון שקל, הודיע השופט חגי ברנר כי האסיפה תתקיים ב-20 בחודש, וכי סביר שעד אז תיקבע זהותו הסופית של הזוכה במכרז. למרות שהצעתו של אלשטיין היתה גבוהה יותר, ועמדה על מעל מיליארד שקל, הכונסים דרשו ממנו ביטחונות גבוהים שאותם לא סיפק. זאת משום שהמחזיקים חששו כי אין ביכולתו לגייס את הסכום. אלשטיין הפקיד 154 מיליון שקל בקופת הנאמנים.

 

משמעות החלטת בית המשפט היא שאלשטיין והדירקטורים מטעמו יודחו מהדירקטוריון, אם לא תחול תפנית דרמטית בתהליך.

 

יורם טורבוביץ' הוא המועמד של כונסי החברה לתפקיד היו"ר. ככל הידוע נחמיאס מתכוון לעמוד בדרישות המכרז ולהביא 10% נוספים מההצעה של 950 מיליון שקל כביטחונות ובאופן מיידי. זאת בנוסף ל-15% שכבר הפקיד.

x