$
בורסת ת"א

הקורונה לא הפריעה לתדיראן שנהנתה ממכירות המזגנים בקיץ

קיטון בהוצאות מימון ביחס לתקופה מקבילה הובילו לזינוק של 66.7% ברווח הנקי ברבעון השלישי שהסתכם ב-37.4 מיליון שקל; מפעל ייצור המזגנים של תדיראן בעפולה עבד במתכונת מלאה, לאור הגדרתו כמפעל חיוני; ההכנסות עלו ב-20%

אורנה יפת 11:0011.11.20

הקיץ החם והשהייה הממושכת בבתים בצל משבר הקורונה הגדילו את הביקושים למזגנים ותרמו לעלייה במכירות חברת תדיראן. יצרנית מערכות מיזוג האוויר שבשליטת משה ממרוד, סיימה את הרבעון השלישי של 2020 עם עלייה של 20% במכירות אשר הסתכמו ב-323 מיליון שקל.

 

תדיראן הציגה עלייה כמותית וכספית במכירות המזגנים ומדווחת כי רשמה שיא נוסף במכירות בהשוואה לרבעונים מקבילים.

 

 

בעל השליטה בתדיראן, משה ממרוד בעל השליטה בתדיראן, משה ממרוד צילום: עמית שעל

 

מפעל ייצור המזגנים של תדיראן בעפולה עבד במתכונת מלאה, לאור הגדרתו כמפעל חיוני בהתאם לתקנות לשעת חירום. גם מחלקות שירות הלקוחות בתדיראן ועבודת הטכנאים המשיכו כרגיל גם בתקופת הסגר, כך שהמגבלות שהוטלו לא השפיעו באופן מהותי על הפעילות היומיומית בחברה.

 

בסין, ספקית המזגנים העיקרית של תדיראן היא חברת GREE, אחת היצרניות הגדולות בעולם למערכות מיזוג אוויר. התפרצות נגיף הקורונה בסין לא השפיעה על יכולת הייצור של תדיראן כיוון ש-GREE חזרה לפעילות ייצור במתכונת מלאה.

 

המכירות החזקות של מזגנים הזניקו את הרווח הגולמי ב-32.9% ביחס לתקופה מקבילה והוא הסתכם ב-90 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי של הקבוצה עלה ל-27.9% לעומת 25.1% ברבעון השלישי של 2019.

 

הרווח התפעולי הסתכם ב-52.2 מיליון שקל (17.6% מהמכירות), עלייה של 66% ביחס לתקופה מקבילה, וה-EBITDA צמח ב-58.3% ל-56.8 מיליון שקל. קיטון בהוצאות מימון ביחס לתקופה מקבילה הובילו לזינוק של 66.7% ברווח הנקי שהסתכם ב-37.4 מיליון שקל.

x