$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח באי.די.בי החליטו: דסק"ש תימכר למגה אור ונחמיאס

המחזיקים העדיפו את ההצעה של נחמיאס על פני זו של אדוארדו אלשטיין, שקרוב לסוף הדרך בהשקעה שלו בישראל; כ94%-99% מהמחזיקים בשלוש סדרות האג"ח הגדולות של אי.די.בי העדיפו את הצעת מגה אור

גולן חזני 19:0110.11.20

ההצעה של צחי נחמיאס לרכישת השליטה בדסק"ש  קיבלה את מרבית הקולות של מחזיקי האג"ח באי.די.בי. נחמיאס ומגה אור שבשליטתו הציעו 950 מיליון שקל עבור 70% מניות דסק"ש ועוד 164 מיליון עבור 12% נוספים.  

ההצעה של אדוארדו אלשטיין בעל השליטה הנוכחי היתה גבוהה יותר אבל המחזיקים דרשו בטטחונות גדולים בהרבה מאלשטיין.

 

לכלכליסט נודע כי נחמיאס ומגה אור שעמדו בראש קבוצת משקיעים קיבל בין 94% ל-99% מקולות המחזיקים. הספירה הרשמית לא הסתיימה בכל הסדרות (סדרה ט' מסתיימת עתה) אולם התוצאה ברורה כבר עתה.

 

מדובר באמירה מוחצת של המחזיקים בשלוש סדרות אגח" גדולות:  890 מיליון שקל של סדרה י"ד המחזיקה בשיעבוד על מניות השליטה (70%) בחברת דסק"ש; סידרה ט"ו עם חוב של 237 מיליון שקל וסידרה ט' הלא מובטחת עם חוב של 900 מיליון שקל. המוסדיים שהצביעו נגד אלשטיין מחזיקים גם באג"ח ומניות של החברות הבנות של דסק"ש, נכסים ובניין גב ים וסלקום וסברו שתחת נחמיאס התשואה תהיה גבוהה יותר.

 

עבור אלשטיין זה עשוי להיות סוף הדרך של שמונה שנים בהשקעה בישראל - הוא צפוי לערער על התוצאה בבית המשפט או להגדיל את ההצעה, אבל לא ברור עד כמה מהלך כזה ישים.

 

צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין צילום: לימור זפרני עמית שעל

x