שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כוחות הביטחון האמריקניים רכשו יותר מכ"מים - הכנסות ראדא זינקו ב-80%

חברת האלקטרוניקה הישראלית שנסחרת בניו יורק, רשמה רווח זה הרבעון השלישי ברציפות, ומעלה את תחזית ההכנסות השנתית ל-75 מיליון דולר; דב סלע, מנכ"ל ראדא: "כשהשוק בו אנו פועלים התעורר כבר היינו עם מוצרים מוכנים ונכנסו לעמדת מובילות. חוזים המשך צמיחה לטווח הקרוב"

צלי גרינברג 15:5610.11.20
חברת ראדא תעשיות אלקטרוניקה הישראלית פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2020 במסגרתן הציגה עלייה בהכנסות ורווח שעקפו את תחזיות השוק.

 

הכנסות החברה עמדו על 20.4 מיליון דולר ומהווים עלייה של 80.5% בהשוואה להכנסותיה ברבעון השלישי של 2019 אז עמדו על 13.7 מיליון דולר. כמו כן, ראדא עקפה את תחזית האנליסטים שהעמידו צפי הכנסות בממוצע של 18.3 מיליון דולר.

 

 

מכ"מ של ראדא מכ"מ של ראדא

 

הצמיחה בהכנסות מיוחסת לעלייה בהצטיידות כלל זרועות הביטחון והצבא בארה"ב בציוד מיגון, הכולל מערכות מכ"ם המיוצרות על ידי החברה.

 

הרווח התפעולי של החברה עמד על 2 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 494 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA המתואם עמד על 3.1 מיליון דולר בהשוואה ל-1.7 מיליון דולר EBITDA מתואם ברבעון השלישי של 2019.

 

הרווח הנקי עמד על 2.1 מיליון דולר או 5 סנט למניה בהשוואה להפסד של 686 אלף דולר או 2 סנט למניה בתקופה המקבילה, ומעל לתחזית השוק שהעמידה את ממוצע הרווח על 2 סנט למניה.

 

דב סלע, מנכ"ל ראדא, אמר ל'כלכליסט' כי "הפרמטרים העסקיים שלנו רווחיים, והרבעון הוא המשך פעילות החברה בשנתיים האחרונות, והמשך הרווחיות שהחלה כבר ברבעון הראשון של השנה. כמחצית מהמכירות שלנו מתבצעות בארה"ב, והיינו הראשונים להעריך שהוא השוק המרכזי לתחום בו אנו פועלים, שהוא תחום חדש וצומח של התמודדות עם רחפנים והגנה מפני טילי שיוט וקסאמים. היינו בשוק הזה לפני שהוא התעורר, וכשהוא התעורר כבר היינו עם מוצרים מוכנים ונכנסו לעמדת מובילות. החצי השני של השוק שלנו הוא מכירות לישראל ולשאר העולם, שם אנו נעזרים במשלבי מערכות כדוגמת רפאל מערכות לחימה ואלביט. מלבד זאת יש לנו קו יציב ורווחי של כ-10 מיליון דולר לשנה במכירות מוצרי אוויוניקה (מערכות אלקטרוניקה ומחשוב לכלי טיס), שאמנם אינו צומח אבל נשאר יציב ורווחי. בהסתכלות ארוכת טווח אנו חוזים המשך צמיחה לטווח הקרוב והמשכנו בגיוס כוח אדם משמעותי כדי לעמוד בתחזית המכירות, תוך שילוש כוח האדם בפיתוח לטובת דור המוצרים הבאים".

 

בעקבות השיפור בתוצאות העלתה החברה את תחזית ההכנסות השנתית שלה ל-75 מיליון דולר בשנת 2020, המשקפת לה צמיחה שנתית בשיעור 70%, וחלף 70 מיליון דולר הכנסות שסיפקה בתחזית הקודמת. החברה גם הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 24.1 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה בהשוואה ל-13.7 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ראדא, שבשליטת חברת ההשקעות DSBI שבבעלות יוסי בן שלום וברק דותן (15.7%), נסחרת בבורסת נאסד"ק ארה"ב בשווי 327.15 מיליון דולר ומגיבה לדו"ח טרום תחילת המסחר בבורסה האמריקנית בעלייה של כ-6.6%, ומסכמת עלייה של 29.9% מתחילת השנה.

x