$
בורסת ת"א

הדו"ח של רשות שוק ההון קובע: יש להזיז את שלמה אליהו מתפקידיו במגדל ביטוח

הדו"ח קובע עוד, כי יש להעביר את רונית בודו, יו"ר ועדת הביקורת מתפקידה, זאת על רקע התנהלותה בעניינים שנוגעים ללעסקאות בעלי עניין וניגודי העניינים של אליהו שלא טופלו כנדרש. בהתייחס ליו"ר המיועד מוטי רוזן, ברשות חושבים שהוא פעל בחוסר זהירות אבל היא נמנעה מלפסול אותו

גולן חזני 14:4804.11.20

רשות שוק ההון סיימה את הכנת דו"ח החקירה המינהלית על חברת מגדל. הרשות הנחתה את הדירקטוריון להזיז את שלמה אליהו מכל תפקידיו במגדל ביטוח.

 

 

 

הרשות עוד קובעת כי יש להעביר את רונית בודו, יו"ר ועדת הביקורת מתפקידה. הרשות לא קבעה כי יש להדיח אותה, אלא השאירה את ההחלטה לשיקול הדירקטוריון. זאת בשל ההתנהלות של ועדת הביקורת בראשותה, בהרבה עניינים שנוגעים לגילויים, עסקאות בעלי עניין וכן נושא המעורבות של שלמה אליהו וניגודי עניינים שלו שלא טופלו כנדרש.

 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: עמית שעל

 

פרק בדו"ח נוגע למוטי רוזן היו"ר המיועד ע"י אליהו במקומו של ניר גלעד. רוזן ניסה למנות כדירקטור את יצחק פלומבו, וכן ניסה להשפיע על כהונה של נושא משרה, שעובד תחת המנכ"ל ומהווה התערבות פסולה. ברשות חושבים שהוא פעל בחוסר זהירות אבל נמנעה מלפסול אותו ולא הביעה דעה על כהונתו כיו"ר. האמירה של הרשות ברורה – לא ניתן לערער את היציבות הניהולית במגדל ולא נאפשר התערבות פסולה בניהול. הדירקטוריון יוכל לקבל החלטות על בעלי תפקידים בהנהלה אבל נקפיד שהדברים יקבעו לפי ביצועים.

 

הדירקטוריון נדרש לשפר את התנהלותו לגבי ניהול פרוטוקולים, והצבת יועץ משפטי בישיבות. הרשות דורשת קביעת נוהל מפורש שהדירקטוריון ובעל השליטה לא יוכלו להתערב בעבודת החברה.

 

הרשות דורשת להעביר אליה את הפרוטוקול של הדיון בדו"ח, שהועבר לפני שעה לחברה.

 

מוטי רוזן אמר בתגובה לפניית כלכליסט כי טרם קיבל לידיו את הדו"ח. שלמה אליהו ורונית בודו טרם הגיבו.

 

x