$
בורסת ת"א

אל על מזדרזת למנות דח"צ חדש - פנתה לביהמ"ש

בבקשה שהונחה בפתחו של המחוזי, בחברת התעופה טוענים כי קיים צורך דחוף להכין את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי - שכן הדח"צ הנכנס יכהן גם כיו"ר הועדה לבחינת הדו"חות הכספיים; אל על מעוניינת למנות לתפקיד את אמנון שרייבר, ד"ר בכלכלה מהאוניברסיטה העברית

חזי שטרנליכט 20:4802.11.20
חברת אל על, שהשליטה בה עברה בחודש האחרון לידיו של אלי רוזנברג (42.88%), פנתה היום (ב') לביהמ"ש המחוזי בת"א במטרה לבצע כינוס מיידי של אסיפת בעלי המניות. זאת, במקום להמתין את פרק הזמן שנקבע בחוק – תקופה של 35 יום, במטרה למנות בדחיפות דירקטור חיצוני חדש בחברה - אמנון שרייבר.

 

בבקשה שהונחה בפתחו של ביהמ"ש נמסר בין היתר כי הסיבה לכך היא הצורך הדחוף להתחיל ולהכין את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי, שכן הדח"צ הנכנס יכהן גם כיו"ר הועדה לבחינת הדו"חות הכספיים. המועד האחרון להגשת הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי הוא סוף חודש נובמבר.

 

 

בעל השליטה באל על, אלי רוזנברג בעל השליטה באל על, אלי רוזנברג צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

 

שרייבר צפוי להחליף את יעל אנדורן שכיהנה כדח"צית בתפקידים המדוברים בדירקטוריון החברה וסיימה קדנציה ב-29 באוקטובר האחרון. אנדורן יכולה הייתה לבקש ולהמשיך לקנדציה נוספת, אך בחרה שלא לעשות כך. לא ידוע אם קיים קצר בינה לבין בעל השליטה החדש רוזנברג, אך נראה כי מבחינתה היא החליטה לצאת לאתגרים חדשים במקום להמשיך בחברה במתכונתה החדשה.

 

דירקטוריון אל על התפטר באוקטובר ו-6 של דירקטורים חדשים מונו במקום המתפטרים. הדירקטורים החדשים הם היו"ר החדש דוד ברודט, ואיתו עמיקם בן-צבי, גבריאלה שלו, דורון כהן, ג'ייסון גרינבלט ומרדכי אנגלמן. הדח"צ שאותו מבקשת החברה למנות, תוך קיצור לוחות הזמנים, הוא אמנון שרייבר והוא אמור להחליף את אנדורן בתפקיד ואף לכהן גם כחבר ועדת התגמול של אל על. מכיוון שהחוק מחייב שכל הדח"צים חייבים להיות חברים בוועדה - ללא מינויו של שרייבר, החברה לא יכולה לקדם מינויי מפתח.

 

בבקשה לביהמ"ש מציינים פרקליטי אל על ממשרד מטרי, מאירי ושות' כי הבקשה הינה בנסיבות חריגות שקשורות בין היתר בכך שהאסיפה הכללית של בעלי המניות של החברה מכונסת אך ורק לצורך מטרת אישור הדח"צ החדש. כמו כן, הבקשה מוגשת בסמוך לסיום הכהונה על ידי אנדורן והחברה עוד מציינת כי "הכרחי שהמינוי של מר שרייבר יושלם בהקדם האפשרי על מנת לאפשר לו להיות נוכח ולקחת חלק מלא בהליך אישור הדוחות הכספיים של החברה כיו"ר הועדה לבחינת הדוחות הכספיים".

 

שרייבר (45) הוא ד"ר בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ומוגדר כבעל מומחיות פיננסית וחשבונאית. בחמש השנים האחרונות הוא מכהן כחבר סגל במחלקה לכלכלה באוניברסיטת בר אילן.

x