$
שווקי חו"ל

הזמנות שיא לקראת הנפקת אנט גרופ: "העסקה הזו כל כך לוהטת, שבכל מצב זוכים"

ההנפקה הכפולה שמתכננת ענקית הפינטק לחמישי הבא צפויה להיות הגדולה בהיסטוריה, עם צפי לגיוס של 34.5 מיליארד דולר. לפי ה-Markets Insider, משקיעים פרטיים בסין הזמינו מניות בשווי 2.9 טריליון דולר להנפקה בבורסת סטאר בשנגחאי - פי 872 מההיצע; ביקושים גבוהים זרמו גם בהונג קונג, אמנם במספרים צנועים יותר, בשווי 168 מיליון דולר - אך פי 389 מההיצע

שירות כלכליסט 17:0230.10.20
ההתעניינות לקראת ההנפקה של אנט גרופ – ענקית הפינטק הסינית – הולכת וגוברת. לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיעה החברה כי בשל הביקוש הגבוה היא סוגרת את הרישום המוקדם לקראת ההנפקה של משקיעים מוסדיים, כעת נחשף כי משקיעים פרטיים בסין ביצעו הזמנות של מניות בשווי 2.9 טריליון דולר. בהונג קונג ביצעו המשקיעים הזמנות בשווי 168 מיליון דולר. באנט מתכוונים לבצע הנפקה כפולה בבורסות שנגחאי ובהונג קונג, וזו צפויה להיות ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) הגדולה בהיסטוריה.

 

סכום ההזמנות של המשקיעים הפרטיים גבוה מהשווי של כל המניות הנסחרות בבורסות גרמניה או קנדה. 

 

מעל 5 מיליון משקיעים פרטיים ביצעו הזמנות בשנגחאי – שיא לרישום להנפקה בבורסת סטאר הנחשבת לנאסד"ק הסינית והושקה בשנה שעברה. ההזמנות היו גבוהות פי 872 מההיצע. הנתון מרשים אף יותר בהתחשב במגבלות להשתתפות בהנפקה בבורסת סטאר, הכוללות ניסיון של לפחות שנתיים במסחר במניות ונכסים בשווי 500 אלף יואן (74,300 דולר).

 

לגבי ההנפקה בהונג קונג, הביקוש עלה על ההיצע פי 389.

 

אנט גרופ אנט גרופ צילום: רויטרס

 

 

החברה, שבשליטת מייסד עליבאבא ג'ק מא, הודיעה כבר כי בכוונתה להנפיק בכל בורסה 1.67 מיליארד מניות חדשות. השבוע דווח כי לפי המסמכים שהגישה החברה לרגולטורים לקראת ההנפקה בכוונתה לגייס בסביבות 34.5 מיליארד דולר, שיהפכו את ההנפקה כאמור לגדולה ביותר אי פעם. הסכום עשוי לעלות ל-39.5 מיליארד דולר אם החתמים ינצלו את זכותם להגדיל את ההנפקה ב-15%.

 

צ'וי ווינג קאם (47), מנהלת רכש בחברת מסחר סיפרה כי השקיעה 5,160 דולר לרכישת מניות של אנט. "הריבית על החסכונות כל כך נמוכה בימינו, כך שהשקעה במניות כמו אנט היא דרך לקבל החזר טוב יותר על הכסף", הסבירה. "העסקה הזו כל כך לוהטת, שבכל מצב זוכים".

x