$
בורסת ת"א

הצעת הרכש הצליחה: אשטרום נכסים תמוזג לקבוצת אשטרום ותימחק מהמסחר

המשקיעים יקבלו לידיהם מניות קבוצת אשטרום בשווי 746 מיליון שקל – שיפור של 175 מיליון שקל ביחס להצעה הראשונית בספטמבר; 6 סדרות האג"ח של אשטרום נכסים תמשכנה להיסחר כסדרן

חזי שטרנליכט 09:5730.10.20

קבוצת אשטרום הצליחה אמש לקבל את שיעור בעלי המניות הנדרש כדי למזג לתוכה את אשטרום נכסים. הצעת הרכש שהגישה קבוצת אשטרום בחודש שעבר ועברה שיפור מוקדם יותר באוקטובר, תאפשר לה למזג לתוכה את אשטרום נכסים ולמחוק אותה מהמסחר בבורסה. בעלי מניות המחזיקים ב-35.6 מיליון מניות של אשטרום נכסים (41.06% מההון העצמי שלה) נענו להצעת הרכש. מ-4.6% מהון המניות (3.98 מיליון מנית) לא התקבלו הודעות קיבלו, ולכן הן תרכשנה בכפייה.

 

 

מהלך המיזוג יושלם ב-3 בנובמבר, כלומר ביום שלישי הקרוב. הצעת הרכש תעניק לכל מחזיק במניית אשטרום נכסים, 0.45 מניות של קבוצת אשטרום. בקבוצה ציינו כי עם השלמת הצעת הרכש החליפין, תחזיק קבוצת אשטרום במלוא ההון המונפק והנפרע וזכויות ההצבעה של החברה, אשטרום נכסים תהפוך לחברה פרטית שהיא חברת איגרות חוב, שכן נותרו לה 6 סדרות אג"ח שתמשכנה להיסחר כסדרן. האג"ח נסחרות בתשואה לפדיון שנעה בין 0.9% ל-2.6%.

 

ירון רוקמן, מנכ"ל חברת אשטרום נכסים ירון רוקמן, מנכ"ל חברת אשטרום נכסים צילום: ישראל הדרי

קבוצת אשטרום הגישה לפני חודש הצעת רכש למניות הציבור באשטרום נכסים. בתחילת השבוע הגישה הצעה משופרת לציבור בעלי המניות שמחזיק במניות באשטרום נכסים. היחס החדש עמד על 0.45 מניה של קבוצת אשטרום עבור כל מניית אשטרום נכסים שבידיו, מול יחס מקורי של 0.3441 מניות. מדובר בהצעה לרכוש 39.6 מיליון מניות של הציבור באשטרום נכסים ולשלם תמורתן 17.82 מיליון מניות של קבוצת אשטרום. לאחר שההצעה התקבלה מניות אלה יהוו 17.72% מהון המניות של קבוצת אשטרום.

 

שווי המניות שיועברו למשקיעים באשטרום נכסים, לפי שער סגירת המסחר במניית קבוצת אשטרום אתמול, עומד נכון להבוקר על 746.5 מיליון שקל. שיפור משמעותי ביחס למספר המניות בהצעה המקורית שעמד על 13.6 מיליון מניות, והשווי שלו במונחי מחיר המניה הנוכחי של קב' אשטרום עמד על 570.9 מיליון שקל. כלומר, הפער בין ההצעה המשופרת שעברה לקודמתה נאמד ב-175.7 מיליון שקל.

x