$
בורסת ת"א

הכונסים לבית המשפט: הצעת אלשטיין שונה מזו של נחמיאס, מבקשים לקיים תחרות בין השניים

עורכי הדין אלון בנימיני ורענן קליר ביקשו מבית המשפט להשאיר את הצעת בעל השליטה במגה אור בתוקף, לאחר שהסכים להסיר חלק מתנאיה המקדמיים; הבקשה נועדה בין היתר למנוע מצב שבו נותרה על השולחן רק ההצעה של אדוארדו אלשטיין

גולן חזני 09:5928.10.20

הכונסים של מניות השליטה בדסק"ש הודיעו לבית המשפט בתגובה להצעה של אדוארדו אלשטיין כי ההצעה של מגה אור וצחי נחמיאס טובה יותר מבחינתם, וכי יש להותיר אותה בתוקף. 

התגובה נדרשת מאחר שהשופט חגי ברנר איפשר להשוות את ההצעה של נחמיאס עד אתמול ואלשטיין עשה זאת כשהביא ערבות של 95 מיליון שקל להצעה של 950 מיליון שקל.

 

הכונסים עו"ד אלון בנימיני ורענן קליר ביקשו מבית המשפט להשאיר את ההצעה של נחמיאס בתוקף, מה גם שנחמיאס הסכים להסיר את התנאי של ביצוע המכרז במדרגות של 40 מיליון שקל (תוספת מינימאלית של 40 מיליון שקל בכל הצעה אחרת). נחמיאס הסכים גם להוריד את עמלת החיתום שביקש במידה שלא ישלים את העסקה, ל-10 מיליון שקל במקום 15 מיליון שקל.

 

בעל השליטה במגה אור נחמיאס אף הסכים לוותר לחלוטין על העמלה שנקבעה במקרה של רכישה החברה על ידי אלשיין.

 

בנימיני וקליר מדגישים גם את העובדה שבעוד שמגה אור היא חברה ציבורית בעלת חוסן כלכלי, החברה שמציעה את ההצעה של אלשטיין, יד לויים, הוקמה רק ביום ראשון השבוע ויכולותיו הכלכליות של אלשטיין אינן מוכרות להם.

 

אם הכונסים היו טוענים שההצעה של אלשטיין שווה לזו של מגה אור, ההצעה של מגה אור היתה פוקעת. לנוכח תמונת מצב זו, המטרה של הכונסים בבקשה האמורה היא למנוע מצב ש בו הם יישארו רק עם הצעה אחת של אלשטיין. 

 

צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין צחי נחמיאס ואדוארדו אלשטיין צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג'

x