$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אלשטיין הגיש הצעה לרכישת השליטה בדסק"ש - זהה להצעת צחי נחמיאס

כפי שנחשף בכלכליסט, אלשטיין מציע לרכוש 70.14% מהמניות תמורת 950 מיליון שקל, ולפי שווי חברה של 1.357 מיליארד שקל; תוקף ההצעה עד 5 ביולי 2021; השלב הבא - התמחרות בין אלשטיין לבעל השליטה במגה אור צחי נחמיאס; מבנה תחליט עד מחר אם להיכנס למאבק על החברה

גולן חזני 15:4827.10.20

אדוארדו אלשטיין הגיש לפני שעה קלה הצעה זהה לזו של צחי נחמיאס לרכישת השליטה בדסק"ש - דבר ההצעה הצפויה נחשף הבוקר בכלכליסט.

 

אלשטיין מציע לרכוש 70.14% ממניות דסק"ש מידי הכונסים מטעם בין המשפט של אג"ח סידרה י"ד באי.די.בי, רענן קליר ואלון בנימיני, תמורת 950 מיליון שקל - לפי שווי חברה של 1.357 מיליארד שקל.  

מניית דסק"ש מתממשת היום בירידה של 3% לשווי של 1.19 מיליארד שקל, אחרי שזהכפילה את שוויה מאז פרץ משבר הקורונה.

 

ההצעה הוגשה ע"י אלשטיין וחברת יד לויים שבבעלותו המלאה. מגה אור שבשליטת נחמיאס הגישה בשבוע שעבר הצעה זהה לפי אותו שווי לרכישת המניות שבתוקף עד 27 לחודש, כחולמר היום, ובתנאי שכל הצעה שתחחרה בו תהיה גבוהה ב-40 מיליון שקל. בנוסף אמור נחמיאס לקבל 15 מיליון שקל ממחזיקי האג"ח במידה שגורם אחר ירכוש את המניות. כמו כן, בעוד שנחמיאס הציע לרכוש גם את 12% הנוספים בדסק"ש מידי הכונס אופיר נאור, אלשטיין נמנע מכך.  

 

ההצעה שהגיש אלשטיין, בדקה ה-90 למעשה, מנטרלת את התנאים שהציב נחמיאס, שכן בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע בדיון ביום חמישי האחרון כי אם תוגש הצעה זהה עד היום, ההצעה של נחמיאס לא תקבל תוקף משפטי.

 

ההצעה של אלשטיין בתוקף עד ל-5 ביולי 2021, כלומר למשך יותר מ-8 חודשים, בניגוד להצעה של נחמיאס שהיא בתוקף עד היום. לעומת זאת, בעוד שנחמיאס נתן ערבות שצומחת עם הגדלת ההצעה של 10% מהתמורה, אלשטיין מגביל את הערבות ל-95 מיליון שקל. אלשטיין גם לא העניק למחזיקים אופציה לקבל מניות דסק"ש תמורת החוב, בגובה עד מחצית מהחוב של 900 מיליון שקל של אידיבי לסידרה.

 

עתה תחל התמחרות בין השניים. מתעניינת נוספת, קבוצת מבנה, צפויה להחלט מחר אם להיכנס לתמונת המאבק ולנסות לרכוש את דסק"ש בעצמה.

 

אלשטיין אלשטיין צילום: כפיר סיון

 

x