$
בורסת ת"א

צמיחת תעשיית המוליכים למחצה הובילה את קמטק לרבעון שיא

הכנסות החברה עלו ב-23% ברבעון השלישי של השנה ועקפו את תחזיות השוק, הרווח המתואם זינק ב-46%; רפי עמית, מנכ"ל קמטק: "נהנים מביקוש גובר למוצרינו, בייחוד המארזים המתקדמים, חיישני מצלמה, ורכיבי תדר רדיו"

צלי גרינברג 15:0127.10.20
חברת קמטק פרסמה היום (ג') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה במסגרתן הציגה עלייה בהכנסות שעקפה את תחזית השוק, לצד עלייה ברווח שעמד בצפי הממוצע של האנליסטים המסקרים את החברה.

 

הכנסות יצרנית ציוד הבדיקה והמדידה לתעשיית המוליכים למחצה עמדו על 40 מיליון דולר ברבעון, המהווים עלייה של 23% בהשוואה ל-32.5 מיליון דולר הכנסות ברבעון השלישי של 2019, ומעל תחזית השוק שהעמידה ממוצע ההכנסות לרבעון על 38.67 מיליון דולר.

 

 

רפי עמית, מנכ"ל קמטק רפי עמית, מנכ"ל קמטק צילום: גיל נחושתן

 

העלייה בהכנסות מיוחסת על ידי החברה לצמיחה שחווה תחום המוליכים למחצה, בפרט באסיה, במסגרתה קיבלה החברה ביקושים מוגברים למוצריה בתקופת הקורונה, ביניהם מארזים מורכבים וחיישני מצלמה המיועדים לתחום הטלפונים החכמים.

 

הרווח התפעולי החשבונאי (GAAP) עמד על 6.3 מיליון דולר – עלייה של 43.2% בהשוואה ל-4.4 מיליון דולר רווח תפעולי חשבונאי ברבעון השלישי של 2019. הרווח התפעולי המתואם (NON GAAP) עמד על 7.6 מיליון דולר, ומהווה עלייה של 44.7% בהשוואה ל-5.35 מיליון דולר רווח תפעולי מתואם בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הרווח החשבונאי עמד על 6 מיליון דולר או 0.15 דולר למניה – עלייה של 42.8% בהשוואה לזה שהציגה ברבעון השלישי של 2019, שעמד אז על 4.2 מיליון דולר או 0.11 דולר למניה. והרווח המתואם עמד על 7.3 מיליון דולר או 0.18 דולר למניה, ומהווה עלייה של 46% בהשוואה לרווח המתואם ברבעון המקביל אשתקד, שעמד על 5 מיליון דולר או 0.13 דולר למניה.

 

רפי עמית, מנכ"ל קמטק: "אנו נהנים מביקוש גובר למוצרינו, בייחוד בתחום המארזים המתקדמים, חיישני מצלמה (CMOS Image Sensors) ורכיבי תדר רדיו (RF). אנו גם מרחיבים את נוכחותנו בשוק ה-Front-End בייחוד בתחום בדיקות המאקרו, שמגדיל משמעותית את היקף שוק היעד הרלוונטי למוצרי החברה".

 

משה אייזנברג, סמנכ"ל הכספים של קמטק אמר ל'כלכליסט' כי "חלק מהצמיחה מיוחסת גם לקורונה כדוגמת תחום הטאבלטים והמחשבים האישיים שאנו מייצרים מוצרים עבורם, וגם פריחת תחום הענן משרתת את קמטק שהרי אנו מייצרים מוצרים עבור מרכזי הדאטה. אבל הנגיף גם פגע בחלק מהפעילות שלנו, כדוגמת תחום הרכב שגם לו אנו מייצרים".

 

אייזנברג הוסיף: "העלייה בעיקר נובעת מכך שתחום המוליכים למחצה צומח מאוד. לדוגמא, הכניסה של העולם לרשת ה-5 ג'גה מצריכה פי 3 יותר רכיבי תקשורת בטלפונים, וכ-25% יותר מארזים מורכבים - וזה כ-50% מהביזנס שלנו. יש בהן גם יותר מצלמות. בנוסף, כ-85%-90% מהמכירות שלנו נעשות באסיה, כשסין מהווה מעצמה עולה בתחום המוליכים למחצה וחווה צמיחה מהירה יותר משאר המדינות ביבשת. מלחמת הסחר סייעה לכך, ולמעשה לנו, כי סין וארה"ב החלו בתחרות התחמשות בתחום המוליכים למחצה, והמדינה הרביעית בגודלה בעולם הגדירה לעצמה יעד של עצמאות בתחום המוליכים למחצה עד 2025. קמטק נכנסת לתמונה עם הטכנולוגיה ונהנית מהביקושים".

 

החברה פירסמה תחזית לרבעון הרביעי של השנה במסגרתה יעמדו הכנסותיה בטווח של 42-44 מיליון דולר, העולה על טווח ההכנסות שחוזים לה האנליסטים המסקרים אותה - על 37-38.3 מיליון דולר. החברה גם צופה כי הכנסותיה במחצית הראשונה של 2021 יהיו דומים להכנסותיה במחצית השנייה של 2020, המהוות עלייה של כ-25% ביחס למחצית הראשונה של 2020.

 

קמטק נסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק ארה"ב בשווי של 702 מיליון דולר, ונשלטת על ידי החברה האם הציבורית 'פריורטק' (23.89%), לצד אחזקה של ענקית המוליכים למחצה הטייוואנית 'כרומה' (20.19%). החברה הציגה מזומן ושווי מזומן בגובה 80 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה, בהשוואה ל-51.5 מיליון דולר בסוף הרבעון השלישי של 2019. מניית החברה עלתה ב-61.71% מתחילת השנה.

x