$
שווקי חו"ל

בעקבות הביקוש הגבוה: אנט גרופ תסגור את ההנפקה מוקדם מהצפוי

חברת הפינטק הסינית תסגור יום לפני התכנון המקורי את תהליך הרישום של משקיעים מוסדיים לקראת ההנפקה שלה בניו יורק; אנט גרופ מתכננת לגייס 34.5 מיליארד דולר - ההנפקה הגדולה ביותר אי פעם

שירות כלכליסט 10:0027.10.20
חברת הפינטק הסינית אנט גרופ (Ant Group) תסגור יום לפני התאריך המתוכנן את תהליך הרישום של משקיעים מוסדיים (book building process) לקראת ההנפקה שלה בהונג קונג. זאת בשל ביקוש גבוה להנפקה הציבורית הראשונה (IPO), שצפויה להיות הגדולה בהיסטוריה, כך לפי אדם המעורה בנושא.

 

אנט גרופ מתכננת לבצע הנפקה כפולה בבורסות שנגחאי ובהונג קונג. החברה, שבשליטת מייסד עליבאבא ג'ק מא, הודיעה כבר כי בכוונתה להנפיק בכל בורסה 1.67 מיליארד מניות חדשות. אתמול דווח כי לפי המסמכים שהגישה החברה לרגולטורים לקראת ההנפקה בכוונתה לגייס בסביבות 34.5 מיליארד דולר, שיהפכו את ההנפקה לגדולה ביותר אי פעם.

 

 

מטה אנט גרופ בסין מטה אנט גרופ בסין צילום: רויטרס

 

 

בהונג קונג החברה צפויה לגייס 17.24 מיליארד דולר, אך הסכום עשוי לעלות אם יממשו את האפשרות למכור יותר מניות מהמתוכנן. 97.5% מהמניות שיונפקו בהונג קונג מיועדות למשקיעים מוסדיים. לפי המקורב, שביקש להישאר בעילום שם, סגירת הרישום של משקיעים מוסדיים המעוניינים להשתתף בהנפקה תיסגר כעת מחר בשעה חמש אחה"צ, שעון הונג קונג זאת בעוד שבמקור ההרשמה הייתה אמוה להיסגר רק ביום חמישי.

 

מאנט גרופ סרבו להגיב על הידיעה, שפורסמה במקור באתר CNBC.

 

המסחר במניות החברה בבורסת הונג קונג עתיד להתחיל ביום חמישי הבא, 5 בנובמבר, וההערכה היא כי באותו הזמן יחל המסחר במניות שלה גם בשנגחאי.

x